| FuturePlayerFootball a întrebat:

Cum pot folosi placa de par fara sa imi deteriorez/ard parul?

Răspuns Câştigător
| lalala290 a răspuns:

Trebuie sa folosesti ulei de par sau un spray cu protectie pentru caldura si nu ti se va deteriora.Ca ulei, iti recomand ca gama mai ieftina Wella, iar mai scumpa Kerastase de la L'oreal sau Moroccan Oil, iar de protectie gasesti tot de la Wella sau de la L'oreal. Stiu ca si uleiul de argan este bun pentru par si gasesti multe produse de genul la DM, daca vrei si mai ieftin decat Wella si L'oreal.

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Aplică înainte spray cu protecție termică, ajută cât de cât.

| Neo12 a răspuns:

Din cauza plăcii cele mai multe fete au problemă cu părul. Eu recomand sa găseşti alte căi de îndreptare a părului.
Iar dacă nu vrei altele, poţi folosi diferite sprayuri cu care te dai înainte să foloseşti placa sau ştiam că se aplică ceva pe ea ca să nu ţi se mai ardă atât de repede părul.

| frostxtq a răspuns:

Doar folosind spray cu protectie termica, dar chiar si asa, in timp se deterioreaza si se arde.

| dianainsta01 a răspuns:

Sa folosesti un ser termoprotector calitativ. si sa iti iei o placa ceramica. incearca sa nu treci de mai mult de 2 ori pe fiecare suvita.

| onix33 a răspuns:

Cam greu sa nu se intample asta...dar vezi ca exista niste produse cu care te poti sa inainte pentru protectie a parului...

| IuseinLavinia a răspuns:

I-ati un tratament cu care sa te dai inainte de a-ti intinde parul.

| Niicole a răspuns:

Incearca un spray cu protectie termica