| LoOvE a întrebat:

Daca ma indrept cu placa doar de 2 ori pe saptamana nu este asa de periculos incat sa-mi deteriorez parul nu?

Răspuns Câştigător
| DozaDeVise a răspuns:

Ai putea incerca si alte moduri de indreptat parul.
De exemplu : http://www.divahair.ro/......fara_placa

Incearca sa folosesti placa cat mai rar deoarece firul se deterioreaza rapid...mai ales daca il ai subtsire;)

7 răspunsuri:
| crmr a răspuns:

Da daca nu folosesti o placa de pam scumpa

| Alexandra_Livia_1998 a răspuns:

Parul se deterioreaza rapid.cea mai indicata este placa cu ionizare care nu arde parul.in cazul tau incearca sa nu tii placa prea incinsa pe el (150 grage maxim)

| Scorpions58 a răspuns:

E,oricum ai folosi-o.Dar e de preferabil sa folosesti si ceva produse pentru par, pentru revitalizare de la Gerovital Plant, ca sa nu se deteriorezehappy

| LaraClarice a răspuns:

Chiar daca il indrepti in fiecare zi ori de 2 ori pe saptamana parul tot se va arde. Cel mai bine este sa folosesti produse care iti indreapta parul cum ar fi balsamuri sau samponuri.

(semneaza si da-o mai departe http://www.ptroa.co.il/petition/ )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine te-a mintit asa frumos? Vanzatoarea! Stiam eu. E tot una, scumpo, parul se indreapta la ocazii de vreo 7 ori pe an. Varfurile pot avea si 3 ani, iti dai seama ce fragile sunt, daca pui placa pe ele ce ai facut? Le tocesti si trebuie sa le tunzi pentru ca chestiile alea pentru varfuri despicate sunt doar de prevenirewinking.

| andra97puf a răspuns:

Depinde la cate grade o folosesti si eu imi intindeam cam de 2 ori pe saptamana si cand am fost la coafor mi-a zis ca e uscat parul si ca trebuie sa folosesc masca pentru a-l face mai moale...deci poti sa ti-l deteriorezi.indicat cica ar fi cam o data la 2 saptamani!

| iminsanedoctor a răspuns:

Imi fac parul cu placa de aproximativ 6 ani. si din cate vad eu in oglinda, am doar cateva fire de par arse... nu tot capu`.