| AnnaBabby a întrebat:

Stiu ca multe ne dormim sa avem parul drept, de cel mai multe ori apelam la placa de indreptat parul sau la ondulator pentru am avea bucle. Intrebarea mea este: cum as putea renunta la placa sa nu-mi mai deteriorez atat de rau parulsad? Este foarte aspru si foarte ars. Voi la ce metode ati ajuns?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lumy4u a răspuns:

Poti sa faci un permanent,da,exista asa ceva,mi-am facut acum cativa ani, intreaba la saloane, se face permanent si parul ramane drept, chiar si daca te speli pe cap, cand se usuca este foarte drept, permanentul dureaza cam un an de zile in care nu vei folosi placa deloc

1 răspuns:
| Makaveli87 a răspuns:

Raspunsul se afla fix in intrebarea ta,e simplu, numai folosii placa si lasa-l natural cum il ai tu, sau mai este o varianta dar eu tot pe prima ti-o recomand, sunt niste uleiuri speciale pentru protectia parului la folosirea placii, acum u faci cum crezi, bafta!