| scumpika01 a întrebat:

Cum pot sa am un abdomen plat :X? ceva sfaturi plz...

7 răspunsuri:
| maftei a răspuns:

Poti sa dai pe google si sa scrii:exercitii pentru abdomen plat, si acolo ati arata tot

| justme_4720 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=emKAokYovek

Exercitiile acestea chiar m-au ajutat.In 2 saptamani deja mi se vedeau patratelele.Insa trebuie sa ai ambitie si sa nu mai mananci inainte de ora 7.

| LilyOfTheValley a răspuns:

Sport. Miscare! Macar abdomnene (cel putin 10 in fiecare zi) si o dieta sanatoasa (multe fructe, legume, fara prajeli, multe lichide si fara paine prea multa)

| grosudana a răspuns:

Uite cateva exercitii

1. Stand pe spate, cu picioarele indoite, talpile pe sol, palmele la ceafa, se ridica trunchiul la 45 de grade, dupa care se revine la pozitia initiala. Este un exercitiu pentru abdomenul superior. Se executa 3-4 serii a cate 15-20 de repetari.

2. Stand pe spate, cu picioarele indoite, sprijinite de o piesa de mobilier (de exemplu, pat), se ridica trunchiul la 90 de grade, apoi se revine. E un exercitiu pentru abdomenul superior. Se executa 3-4 serii a cate 15-20 de repetari.

3. Stand pe spate, cu picioarele indoite, calcaiul pe genunchiul opus si bratul opus piciorului la ceafa, cotul se ridica spre genunchiul opus. Este un exercitiu pentru abdomenul oblic (lateral). Se executa 3-4 serii a cate 15-20 de repetari.

4. Stand pe spate, cu palmele sub fesieri, capul ridicat, cu barbia in piept, se ridica picioarele la 45 de grade si se revine la sol. Este un exercitiu pentru abdomenul inferior. Se executa 3-4 serii a cate 15-20 de repetari.

5. Culcat in lateral, cu palma la ceafa, se indoaie trunchiul simultan cu ridicarea piciorului. Este un exercitiu pentru abdomenul oblic (lateral). Se executa 3-4 serii a cate 15-20 de repetari.

Sper sa te ajute

| stefanradu a răspuns:

Salut Scumpika01,
Am scris un articol interesant despre cum poti sa obtii un abdomen plat si definit. Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/top-10-cele-mai-bune-exercitii-pentru-abdomen-partea-1/
Spor!

| NuMaCheamaToni a răspuns:

Pai ori mergi la sala sau daca nu ai timp fa niste exercitii acasa.eu fac de 1 luna si se observa patratelele mai trebuie sa le lucrez.eu fac abdomene, genuflexiuni, flotari si exercitii cu gantere, tu fiind fata cred ca daca esti atenta la ce mananci si faci cateva abdomene o sa ai.sau cauta pe youtube "carmen bruma", are niste exercitii bune pentru fete (femei).

Bafta!