| Jajajajaj a întrebat:

Cum pot sa devin mai frumos natural? Vreau sinceritate

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"mai frumos"?
Inseamna ca te consideri frumos deja, dar ca nu esti multumit de cum arati.
Din pacate, "natural" inseamna ca asa te-ai nascut si nici un alt natural nu-ti mai poate imbuantatii starea, doar ceva machiaje, operatii estetice, care sunt de fapt "fake-uri", fiindca sunt inventate si adaugate de om, ca sa para "mai frumos".
Ce vrei tu ca sa te faca sa pari "mai frumos", depinde de acum doar de cat iti permite buzunarul sa-ti faci operatii estetice care sunt cunsocute ca fiind ultra scumpe si foarte dureroase.

Oh...acum am vazut, tu esti inca un copil de 13 ani si 1.51m cu fata si tarsaturi de copilas...
Cu rabdare puiule, sa speram ca mai cresti si te dezvolti frumos.

| sierra1 a răspuns:

Acu' ești urât/ă foc sau doar așa ș-așa?

| Jajajajaj explică (pentru sierra1):

Asa și asa

| sierra1 a răspuns (pentru Jajajajaj):

Așa rămâi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai frumos natural, asta înseamnă ce? Adică în mod natural? Ce aia în mod natural? Adică să devii? Devenirea să împlice acțiunea ta? Adică să faci ceva, dar să fie natural?

| Drimmero a răspuns:

Cum s-a mai zis, tunsoare (aia te schimba radical daca e potrivita sau poate sa te arate si mai nasol), hainele (niste haine potrivite iti cresc 'nota' in ochii lumii, sa adopti un stil vestimentar care sa te reprezinte, sa te prinda, o igiena buna a corpului dar conteaza sa ai si o atitudine care sa denote incredere de sine, o stare de spirit care sa te faca sa stralucesti pur si simplu, starea de bine si un fizic placut au mers si vor merge mereu mana-n mana, astea te fac sa fii un om frumos.

| Frank51 a răspuns:

Dacă ești băiat, tunsoare, haine potrivite, igienă bucal-dentară perfectă, igiena mâinilor perfectă, și un puf de parfum scump happy

| Jajajajaj explică (pentru Frank51):

Nu știu ce tunsoare mi se potrivește

| Frank51 a răspuns (pentru Jajajajaj):

Cu tunsoarea încerci să aduci un plus de simetrie și unghiuri. În funcție de forma capului, se alege tunsoarea. Fiecare cap are o formă unică, tunsoarea poate să te schimbe radical în bine dacă este potrivită, sau să te facă ciudat dacă nu este potrivită.

Un exemplu, eu am capul normal, dar am osul temporar dezvoltat mai mare, și ma tund low skin fade, și la barbă tot skin fade în jos, astfel încât arăt super simetric și am unghiurile de la barbă.

Încă ceva, nu te mai tunde la ăștia de cartier, te duci frumos la cel mai bun salon (mens grooming) dedicat bărbaților, acolo sunt profesioniști, te tunzi acolo cu 20 de lei în plus și arăți de 10 ori mai bine.

| Jajajajaj explică (pentru Frank51):

Cum ii zic sa ma tunda pentru forma capului meu?

| Frank51 a răspuns (pentru Jajajajaj):

La întrebarea asta doar tu ai răspuns. Te uiți în oglindă și vezi ce formă ai, forma capului este unică, nu te poți lua după poze pe internet.

| Jajajajaj explică (pentru Frank51):

Cică îl am oval nu am idei de hair

| Yuoia a răspuns:

Natural? Nu. Fizic, doar artificial. Dar poti sa ai un caracter frumos natural si sa fii placut de toti chiar daca arati ca Frankenstein.

| dinaprilie a răspuns:

Poate ca esti.ti/a spus cineva contrariul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Igiena, sport si o alimentatie sanatoasa.

| Mopmop a răspuns:

Incearca sa fii un OM cat mai bun cu putiinta!
Frumusetea fizica e trecatoare, caracterul primeaza si e etern...

| Ava1231 a răspuns:

N ai cum, esti urat si gata

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ava1231):

Da, dar tu ești frumoasa dar prostuța happy

| Ava1231 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dc is prostutalaughing))))

| Jajajajaj explică (pentru anonim_4396):

Sunt băiatttt

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jajajajaj):

Lui @ava123 i-am scris nu ți-e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ava1231):

De aia îngerașul meu happy