| lovelovelove a întrebat:

Cum pot sa fac sa-mi treaca niste zgarieturi? dar sa-mi treaca repede! cu pasta de dinti merge?

6 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Cicatrizante cu actiune rapida sunt: Baneocin (un praf ieftin pentru buricul bebelusilor, pe care trebuie sa il vindece fff repede); Pulbere de argila (cosmetica, de la ana aslan); crema de galbenele (dar nu este ffff rapida, e doar FFF buna).

| Green a răspuns:

Stiu ca era un spray numit Oximed, il gasesti la farmacie.
Il foloseam mereu cand eram mica, facea coaja repede si scapam.
Dupa cum zic si cei de mai sus, merge si cu crema de galbenele.

| PinkY a răspuns:

Incearca cu o crema de galbenele.

| cucalic a răspuns:

Cu sapun dove fa o spuma m-ai groasa pe maini si da-te pe fata seara la culcare. mie a doua zi abia mi s-au vazut.dove exfoliant

| cslx a răspuns:

Cu propolis trece cel mai repede(pişcă puţin, dar merita, daca vrei sa treaca)
sau daca nu ai, atunci spirt sanitar.

| Gabriel_9252 a răspuns:

Cu aloe vera...happy