| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi dau jos barba ca numai o sufar pe caldura asta transpira si ma mananca aolo... vreau metode dar nu dureroase si definitive gen...

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai folosi ceara, iti strici elasticitatea pielii si poti sa te alegi si cu dilatarea vaselor. Daca nu vrei sa folosesti epilarea cu laser poti sa folosesti bigul, mai poti sa folosesti o crema depilatoare pentru fata dar contine foarte multi iritanti si nu recomand asa ceva.
Ai putea sa-ti iei un aparat de ras electric : https://www.emag.ro/......D55JXYBBM/

| ChiarEu2 a răspuns:

Aparate de ras, lol. laughing

| EraserHead a răspuns:

Bic sau aparat de ras. Foloseste spuma, daca n-ai sapun lichid sau shampon.

| anonim_4396 explică (pentru EraserHead):

Nu-mi mai place sa ma rad cu bigul si vreau ceva semi permanent sau definitiv

| EraserHead a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca o sa incerci cu bicul iti recomand sa folosesti acele bicuri la 5-6 lei, sunt foarte bune si te tin. Nu folosi crema depilatoare pentru ca iti v-a creste din ce in ce mai repede cum o folosesti. Cred ca sapun ai in casa, nu iti rebuie neaparat spuma de ras. Daca nu incearca cu masina de tuns sau ia-ti un aparat special pentru barbierit. Mergi pe varianta cu bicul e cea mai simpla si usoara.

| ro0byy98 a răspuns:

Definitive gen? Adica sa nu mai crească? Poti incerca epilarea cu laser daca la asta te referi.

| anonim_4396 explică (pentru ro0byy98):

Si asta costa mult...am incercat cu ceara si m-am iritat ...si tot a crescut dupa o saptamana