| Unlucky a întrebat:

Cum pot sa-mi albesc dintii acasa? am auzit ca cica sa amesteca bicarbonat de sodiu cu zeama de lamaie si te speli pe dinti cu ce iese. Merge? Ati incercat? Alte metode?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu am folosit pe langa pasta de dinti, bicarbonatul de sodiu dar nu l-am amestecat cu toate minunile si sa stii ca a functionat

| BiuL a răspuns:

Eu umezesc periuta de dinti pun bicarbonat de sodiu si ma spal normal pe dinti, ca si cu pasta, cam odata pe saptamana, functioneaza.

| Xtadelo a răspuns:

Mai bine nu incerca.

| michelia a răspuns:

Bicarbonatul alimentar are ceva efect la albire, nu e amageala. In plus iti intareste foarte bine gingiile.
Foloseste-l la periaj dupa ce te speli cu pasta de dinti obisnuita ( nu in locul ei).

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre albirea naturala a dintilor, experienta personala

http://mariabeautytips.wordpress.com/......i-sfaturi/

| PassingBY a răspuns:

Salut. Nu funcţionează ce ai auzit tu. Zeama de lămâie este acidă şi săunează dinţilor. Încearcă o pastă de dinţi cu efect de înălbire. Personal, recomand Sensodyne Whitening. Aşa eşti sigură că dinţii tăi sunt şi protejaţi. Şi trebuie să şi ai puţină răbdare, că nu se întâmplă în mod miraculos. happy

| rozuleculoareamea a răspuns:

Merge si cu bicarbonat dar sarea de lamaie iti manaca smaltul dintilor. Cel mai bine ar fi sa-ti cumperi o pasta de dinti Hollywood smile de albire in 14 zile. Mie mi s-au albitwinking

| DianaMedrut a răspuns:

Sa te speli pe dinti mereu dupa fiecare masa ...si dupa parerea mea cred ca este o prostie ce ai auzit tu happydar ai putea incerca!

| DianaMedrut a răspuns:

Si depinde si de pasta de dinti pe care o folosesti happy