| Cristinaaaaaaa a întrebat:

Cum pot sa-mi creez un site? vreau sa vand haine. si explicati-mi cum sa le trimit :d funda

8 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Îţi faci un blog care te va ajuta să'ţi faci reclamă. Intri pe http://blogger.com şi iţi faci blog folosind instrucţiunile de aici http://bloggerajutor.blogspot.com/......ogger.html
Hainele le trimiţi prin poştă la adresa respectivului sau respectivei.

| ZvT a răspuns:

Http://www.w3schools.com/php/default.asp Inveti PHP, MSQL, Photoshop eventual sau cumper un site (era cam in jur de 200-800 de lei ), hainele le trimiti printr-o firma de curierat celui ce liciteaza sau prin posta.

| MotoBlitz a răspuns (pentru ZvT):

laughing) Exact pasul 1 este cel mai greu. Dacă vrea să vândă haine, făcându-și un site propriu, mai bine virează niște bani în contul unor indieni decât să învețe ea PHP XD Numai bine!

| Leandro a răspuns:

Initial, trebuie Firma (SRL) sau PFA (Persoana Fizica Autorizata) pentru a desfasura activitati comerciale.
Astea costa intre 250 (PFA) si 900 RON (SRL).
Apoi, pe www.ucoz.ro poti sa-ti faci un site gratuit, cu domeniu (tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat si gazduire gratuita, iar daca vrei sa instalezi modulul de magazin online, va costa 1.99$ pe luna (Aproximativ 6 RON). Pentru un pachet "Business" in care ei iti scot reclamele si iti dau alte optiuni precum spatiu suplimentar, transfer FTP, etc, mai bine platesti 5.49$ pe luna (16 RON) si iti faci magazinul mai profi. Pe deasupra, poti sa iti pui si domeniul tau.ro sau.com la ei. Mie mi se pare foarte ok solutia lor, cred ca e cea mai ieftina de pe piata!

Referitor la livrare, o faci prin curier/, posta, etc catre clienti.

Mult succes!

| NamelessGirl a răspuns:

Sa Stii Ca Este Mult De Lucru, tatal meu acum lucreaza pe un site, si site-ul in primul rand trebuie cumparat, sau il dai la un programator sa ti-l faca bineinteles pe bani, si foarte multa munca este atunci cand trebuie sa pui hainele pe site. eu am vazut cum se pun si este foarte greu crede-ma. si plus ca trebuie sa iti afli distribuitori de haine. Funda?! happy

| Tutan_Alina_1982 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa folosesti site-utile deja existente si care sunt GRATUITE. Încearcă www.vandhainelemele.ro este o platforma online de anunturi dedicată hainelor si accesoriilor din propria garderoba. Acolo ai sectiuni pentru femei, bărbați si copii. E super ok aplicatia. Încearcă

| Smau_Manuela_1990 a răspuns:

Cum pot sa - mi creez un site sa vand haine si papuci diverse lucruri?

| Smau_Manuela_1990 a răspuns:

Vand rochie noua cu eticheta