| denysuka16 a întrebat:

Cum pot sa scap de albastrul de metil din par? repede si natural... am parul saten dar nu mi-am facut tot parul albastru. doar jumatate...deci cum sa il scot fara sa ma vopsesc?

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Te speli de mai multe ori cu sampon pana iese.
Musetelul l-ar decolora si s-ar vedea mai rau... cel mai sfant e spalarile dese cu sampon.

| BiuL a răspuns:

Te speli pe cap cu sampon in fiecare zi... altceva nu prea ai ce sa faci.

| untu a răspuns:

Incearca cu un ceai de musetel! Se va decolora si se va duce pata albastru de metil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei frumos dero si il speli doar pe lungime fara sa aplici la radacina. Si tot repeti pana se duce de tot, la sfarsit aplici balsam si stai 5 minute cu el. Eu asa mi-am scos nuantatorul.

| Ruxandra15 a răspuns:

Albastrul de metil este ca si castelani iese la spalat. Prietenele mele scapa de la prima spalare de el si eu mai greu. Pune-ti apa in cada, stai in apa 5 minute pana se face apa albastra. Dupa samponeaza foarte bine de 2 sau 3 ori insistand unde e mai multa culoare. De preferat sa te speli cu apa fierbinte sau sa fie apa fierbinte in cada. Daca e mai mult pe varfuri pune apa fiarta intr-un lighian si puneti varfurile in apa si asteapta 3-5 minute si dupa spalata.

| Leerix a răspuns:

Spala-ti parul foarte des, cu apa fierbinte, foloseste Head&Shoulders pentru ca este "dusmanul" culorilor de par si vei vedea ca va iesi culoarea la un moment dat. Asa brusc nu are cum sa iasa, ci treptat, dupa multe spalari. Eu spun sa ai rabdare... Daca vezi ca a trecut o luna si inca mai persista culoarea, ai putea sa te vopsesti satena sau sa te dai cu nuantator doar pe partea albastra a parului. Alta data mai bine sa folosesti un nuantator sau un spray colorant decat albastru de metil.