| anonim_4396 a întrebat:

BunaTPU! Cum pot sa scap de punctele negre si de cosurile de pe fatahappyhappyhappy big grin

Răspuns Câştigător
| SnowBella a răspuns:

Eu prefer metodele naturiste...Un tratament cu zeama de lamaie este foarte eficient. Aplici pe fata zeama si o lasi aproximativ o ora. Faci asta zilnic, pana vezi rezultatul.
P.S. Stiu ca nu suna prea bine dar, daca "rezisit", aplica inainte zeama de ceapa. Eu n`am incercat, dar am auzit ca e eficient.
Multa bafta!

3 răspunsuri:
| Bella03 a răspuns:

-Buna.happy.
Poti folosi Bitum Suedez, sau Tonic Antiseptic cu tinctura de propolis aplicat pe fiecare cos in parte, cu ajutorul unui betisor de urechi.PT. punctele negre mai poti folosi malai.winking

| CostyMe a răspuns:

Pai eu zic sa iti dai si u cu Clerasil... sper ca ti-am fost de ajutor... Funda? big grin

| MakoMory a răspuns:

Poti inserca sa te speli zilnic pe fata (dimineata si seara)cu sapun.Sau daca vrei sa ti le scoti :
-spalate pe maini inainte
-foloseste degetele, nu unghiile
-stoarce doar punctele negre sau albe, nimic rosu sau umflat
-opreste-te daca nu se intampla nimic sau daca iti curge un fluid limpede sau sange
-tamponeza dupa aceea locul cu antiseptic, cum ar fi ulei de arbore de ceai
-spalate din nou pe maini
Si nu pune mainile tot timpul pe fata pentru ca ele sunt murdare!