| No1Limit1 a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri? Poate cineva sa-mi recomande ceva o crema, o solutie pls. Funda Vot

9 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Crema cu extract de melc de la Herbagen

| Alysée a răspuns:

Retina a.

| stillhartu a răspuns:

Aknesol. Gasesti la farmacie, este foarte bun si ieftin. (10 lei)

| iulianr a răspuns:

Eu foloseam Aknesol (solutie) sau Brevoxyl (crema) si dupa ceva timp mi-au disparut complet si nici nu au mai aparut dupa.

| Farmec a răspuns:

In cazul acneei este foarte importanta etapa de curatare a fetei. Noi recomandam produsele din gama Gerovital Plant Stop Acnee, http://farmec.ro/produse/criterii-115-gerovital-plant-stop-acnee/1.html, in special Gelul, Fluidul antiseptic si Crema sebo-reglatoare.Pentru tratarea acneei se realizează un amestec din pudră de argilă cu apă potabilă sau apă de pe tărâţe de grâu (nu se va folosi apă minerală), obţinându-se astfel o pastă consistentă, uşor de aplicat. Tratamentul se face în cure de câte 7 zile, după care se continuă de 2 ori pe săptămână până la vindecare.
Mai multe informatii despre modul de folosire gasesti aici, http://farmec.ro/produse/ten/pudra-de-argila-pentru-tratamente-cosmetice-51

| Macabre a răspuns:

Păi cu Zynerit costă cam 25-30 lei, Nivea Soft cam la fel, sau Floucinolon, e cu antibiotic, e destun de bun la vreo 10 lei. Baftă.

| babypowder87 a răspuns:

Zinerit, este foarte bun, insa trebuie intrebat medicul pentru ca se elibereaza numai pe baza de reteta, eu am scapat de toate cosurile cu el.

| Michelle15 a răspuns:

Poti folosi gama Bioten, crema de zi, gel pentru curatare

| jkstfhyvdfagjg a răspuns:

Eu am o solutie care se numeste clear skin. O am comandata de la avon.