| Hariboo a întrebat:

Cum pot scapa de gusa?straight face eu nu sunt grasa ca altele dar nu stiu cum am reusit sa imi apara gusa sad si unii imi spun ca am gusa si rad nu ii mare dar nu imi place ca na se cam observa daca stai si te uiti atent cum as putea sa scap?

Răspuns Câştigător
| Azalea a răspuns:

Exercitiu 1.

gusa barbia dubla Exercitii pentru gusa (diminuarea barbiei duble)Cu coatele pe masa, uneste degetele mari impreuna, in asa fel incat palmele sa formeze o palnie.

Sprijina barbia pe cele 2 degete mari si preseaz-o usor.

Efectueaza aceasta "apasare" pe toata portiunea barbiei.
Exercitiu 2.

Incet apleaca capul, pana barbia atinge pieptul.

Apoi, printr-o usoara miscare in partea stanga, ridica treptat capul cat poti de sus, ca si cum ti-ai intinde barbia spre cer.

Repeta aceasta miscare si in partea dreapta.

Atunci cand ridici barbia, trebuie sa o simti tensionata/intinsa.

Atunci cand cobori capul, trebuie sa o faci lent, ca si cum ar "luneca" din cauza propriei greutati.

Cand ridici capul – inspiri, cand cobori – expiri.
Exercitiu 3.

Roteste incet capul spre stanga, apoi spre dreapta, trebuie sa iti simti gatul si barbia cat mai intinse.

Exercitiul se face in pozitia sezut.

Deasemenea ai putea sa te dai pe gusa cu un fard ceva mai inchis decat tenul tau iar umbrele vor crea iluzia ca nu e gusa ci face parte din gat...nu stiu cum sa explic laughing
Fundita?batting eyelashes

1 răspuns:
| NickiMinaj a răspuns:

Sau ai putea sa mergi la medicul endocrinolog si s-o lasi mai moale cu sarea.