| euana05 a întrebat:

Am nevoie de niste "trucuri" cu efect rapid pentru a scapa de cosuri. De exemplu am incercat pasta de dinti si nu prea merge...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EvangelineLovin a răspuns:

Usturoi, zeama de lamaie, zinc, masca de argila de la farmacie(cumperi un pliculet cu pudra)

3 răspunsuri:
| akaleesh20 a răspuns:

Sapun cu pH neutru. spun peste tot... si o atenti riguroasa. nu pune mana cand esti murdara, fa-ti scrubing cu malai. foloseste tonice si revitalizante pentru a "omori" cosuletele( a le usca). Funda?

| Hyora a răspuns:

Pasta de dinti? laughing cel mai stupid truc laughing incearca niste crema pentru cosuri,... dimineata si seara spalate pe fata cu sapun, dar nu prea mult,... evita transpiratia si praful,
nu-ti lasa breton, lasa fruntea luminata, daca ai breton dal pe spate cu o pamblika(mult succes) big grin

| Jazzberry12 a răspuns:

Pasta de dinti e horror. Proasta idei, locul in care ai aplicat o sa ramana si mai urat decat inainte de a aplica pasta. Trucuri cu efect rapid nu cred ca exista, poate doar o ingrijire constanta si temeinica va face diferenta in timp. Ponturi pe care ti le pot da sunt deja cunoscute de toata lumea: nu-ti pune mana pe fata, nu iti stoarce cosurile, nu exagera cu ingrijirea pentru ca rezultatul nu va fi cel scontat si nu agresa tenul cu tot felul de creme si potiuni care nu ti se potrivesc. Daca esti la pubertate sau abia ai intrat in adolescenta, stai linistita, se rezolva de la sine, in 90% din cazuri.