| anonim_4396 a întrebat:

Cum protejezi o alunita de soarele puternic?

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Exista creme speciale pentru asa ceva... intreaba un dermatolog

| elena a răspuns:

Daca intrebarea face parte din bancurile cu Alinuta, atunci raspunsul este : cu grija daca nu cu creme speciale sau mai bine nu te expune la soarele puternic, fa plaja dimineata si seara.

| Crisu_8081 a răspuns:

Te dai cu mai multa crema pe alunita decat pe restul corpului...sa fie cu cel mai mare factor de protectie solara, ok? Bronzare placuta!

| Brotacelu a răspuns:

Evitand plaja intre 11 dimineata si 5 dupa-amiaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu creme de plaja cu factor de ptotectie mare: SPF 40, SPF 50. Le gasesti in farmacii. Iti recomand Avene