| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa am spatele mai drept? Niste exercitii video?
Am incercat cu cartile pe cap, am stat 1 zi toata ziua dreapta [aproape teapana], si am continuat asa aproape zilnic.Am incercat foarte multe metode, dar chiar si cand stau cat de dreapta pot, tot nu sunt cum as vrea.Problema e ca am omoplatii cam iesiti in afara si se vede cam naspa din profil.Niste exercitii video, sau experiente proprii mi-ar place.Adica,am doar 13 ani si nu vreau sa raman asa.Nu am nici o "boala" a coloanei, problema este ca asa am fost eu obisnuita sa stau de cativa ani, aproape totul este din cauza umerilor. Orice sfaturi sunt bine venite.Chiar imi doresc un spate drept.
Funda + vot!

Răspuns Câştigător
| dienutza2012 a răspuns:

Pai http://healthy.kudika.ro/......drept.html eu am incercat si imi iese sper ca o sa te ajute si pe tine :)! Mult succes!;)

1 răspuns:
| annaZz a răspuns:

Stiu exact ce ar trebui : Trebuie a stai mai mult timp (chiar 30-60 minute pe zi) lipita de perete(adica nu cu lipici laughing ), pe varfuri si cu mainile ridicate. Chiar ajuta!