| IulianaRC a întrebat:

Cum sa ascund pistruii cu machiaj? ma dau cu forte mult fond de ten si pudra si tot se vad?

Răspuns Câştigător
| iushsm a răspuns:

Nu,te sfatuiesc sa nu folosesti machiaj.Iti strici tenul, iar pistruii sunt draguti. Poate tie nu-ti place, dar altii nu se uita la pistrui.Cred ca daca nu ai mai folosi farduri, vei fi aceeasi si nimeni nu va observa.Asta e parerea mea :*

7 răspunsuri:
| SunshineGirl a răspuns:

Incearca un fond de ten cu acoperire mai buna, unul mai scump putin.Eu ma confrunt cu cosuri si urme de cosuri si folosesc Affinitone + pudra si sunt multumita.

| Diana6185 a răspuns:

Salutare :*
Poti incerca sa iti acoperi pistruii cu ajutorul corectorului AVON. happy Este de ajutor, eu il folosesc cel mai des sa imi acopar cosurile. Oricum, il gasesti in ultimul nr al revistei Avon si costa mai putin de 10 lei ( scuze, nu mai stiu exact cat am dat pe el ).
Sper ca te-am ajutat :*! Fundita, te rog?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Iuliana.
As avea o intrebare.De ce vrei sa iti ascunzi pistruii? Incearca sa ii pui in evidenta si nu sa ii pitesti sub 5 cm de fond de ten si de pudra. Pune in evidenta pistruii tai.Nu am imagini ca sa iti spun cum sa ii pui in evidenta.Sau de ce sa ii ascunzi? Pune-ti o pereche de cercei IN [sau orice] cu care sa poti atrage atentia.Astfel nimeni nu se va uita la pistruii tai.
Sau daca vrei cu adevarat asta solutia cea mai bun este CORECTORUL care corecteaza imens. Apoi dupa ce aplici corectorul incearca un fond de ten strident si apoi aplica si pudra dar nu in cantitati mari.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| AikkoxD a răspuns:

Din cate stiu eu, pistruii de pot sterge cu ajutorul lamaii. Amesteca suc de patrunjel cu suc de lamaie, de portocale si de coacaze si aplica pe fata de cateva ori pe saptamana.
Sau poti amesteca 3 linguri de zeama de lamaie cu vreo 20 de grame de drojdie de bere si alte 20 de grame de tarate.

Daca nu vrei sa-ti dispara, poti folosi un blush cu o nuanta de piersica, sau cu o culoare complementara, daca pistruii tai sunt maro. ( daca esti roscata, poti folosi un blush cu efect bronzant.)
Nu trebuie neaparat sa-ti acoperi pistruii, mie una imi plac fetele cu pistrui. Din punctul meu de vedere, fetele cu pistrui au ceva aparte.
Nu e bine sa te dai cu prea mult fond de ten si pudra, caci ti se va usca pielea si mai tarziu vei regreta. Poti sa te mai bronzezi putin. Iti recomand sa te dai cu ulei de masline pe fata si pe corp (putin ) si sa stai la soare ca sa te bronzezi, daca vrei. ( asta sa faci la mare ca nu sta nimeni 5 ore la soarerolling on the floor )
Eu una iti spun, nu e neaparata nevoie sa iti acoperi pistruii. O fata e mult mai frumoasa cu pistrui si fara o tona de machiaj.

| ana_7801 a răspuns:

Buna.Eu iti recomand un Concealer.Este un fel de fond de ten sub forma de baton care ascunde cearcanele,cosurile,pistruii si imperfectiunile.Dar iti recumand sa iti alegi cu crija culoarea de concelear, depinde de culoarea pielii tale. De ex pentru pistrui si cosuri trebuie sa iti iei o culoare mai deschisa, iar pentru cearcane trebuie sa iti iei o culoare gen somon(un rozaliu) pentru ca cearcanele sunt mov iar cu un concealer normal le vei evidentia mult mai mult. Sper ca sfatul meu ti-a fost de folos.Pa-Pa:*

| Chris a răspuns:

Dar de ce? Pistruii sunt frumosi, naturali. Incearca sa iti pui ochii in evidenta, iar cu un fond de ten apropiat culorii pielii tale vei reusi sa acoperi imprefectiunile. Sunt sigur ca nu e chiar asa rau. Bafta!