| Δαηιελα a întrebat:

Cum sa fac sa imi creasca parul mai repede?
Vreau ca pana la toamna sa am parul cu vreo 10 cm mai lung. Poate exagerez, dar asta vreau. Ma puteti ajuta?

19 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Ia de la farmacie ulei de ricin.
Aici ai 3 măşti care accelerează creşterea părului:
http://healthy.kudika.ro/......rului.html
Succes!

| deutSa a răspuns:

Eu nu`ti recomand uleiul de ricin cum ti`l recomanda toata lumea!

Eu iti recomand sa iei 3 luni de zile vitamina A, cate 1 pastila sau 2 pastile/ zi timp de 2 saptamani, apoi faci o saptamana pauza si reiai...Si tii aceasta cura timp de 3 luni.

In urma acestui tratament cu vitamina A vei avea parul mai lung, unghii mai sanatoase, piele fina, tenul mai curat!

| florinpaula a răspuns:

Buna, ai incercat masca de par? Sunt curioasa sa vad daca a avut efect.

| ruzycciocolata a răspuns:

Buna.Visul tau s-ar putea sa se implineasca sau sa se spulbere.Depinde de ritmul in care iti creste parul.Da, se poate sa iti creasca 10 cm pana in toamna daca ai un par cu crestere accelerata.Maseaza-ti scalpul cu buricele degetelor cand te speli (samponul ajuta la trecerea mai usoara a degetelor prin par ) timp de 2 minute, hidrateaza-l cu masti potrivite felului tau de par, tunde varfurile in fiecare luna (stiu ca suna ciudat ) 1 cm maxim, si o data pe saptamana maseaza-ti scalpul cu ulei de ricin. Mananca si sanatos, parul are nevoie de mult calciu ca sa creasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti ulei de ricin de la farmacie, unge-te cu el pe cap si stai cu el 4 ore, apoi clateste parul cu apa si spala-l cu samponul tau. Fa asta in fiecare sambata sau duminica sau in ce zi vrei tu. In fiecare saptamana in aceeasi zi! In timp ce te speli pe caP fa masaj scalpului. Circulatia sanguina va fi mai buna si parul tau va creste. Ia vitaminele: A B C E. Mananca multe fructe, legume, carne de pui, peste. Sa mananci sanatos. Si o sa-ti spun 3 masti pentru par: 2 linguri de ulei de ricin si o jumatate de avocado. Fa jumatatea de avocado pasta si amestec-o cu uleiul. Stai cu masca pe cap 20-30 de minute. Sau amesteca 2 galbenusuri cu 500ml de bere si pune pe par 15-30 de minute. Sau amesteca zeama unei lamai cu 2 galbenusuri. Sa nu te piapteni niciodata incepand de la radacina. Asa iti vei rupe parul. Incepe usor de la varfuri. Sa nu te piepteni cand ai parul ud deoarece se rupe foarte usor. Taie-ti din varfuri dupa fiecare anotimp intre 1cm-3cm
Sper ca ti-am fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sapala te cu 2 linguri de sampon si cu 1 lingura de suc de la aloe vera ca sa iti creasca parul 5 cm
pentru a ti creste 10 cm trebuie sa te speli cu
3 linguri de sampon + 2 linguri aloe vera

| Tzukushi a răspuns:

Hei, eu folosesc aceste sfaturi!
le poti incerca si tu
te pup

http://www.sfaturilemariei.com/......a-parului/

| Alcy a răspuns:

Si eu am patit-o, m-a tuns prea scurt si in trepte din pacate. mi-am luat ceaiuri si altele. Uite aici am gasit ceva mai complet:
http://cumul.ro/tratament-pentru-cresterea-parului/

| anamarya5780 a răspuns:

Buna.dupa cum se vede nu ai mai scris ce ai folosit si daca ti-a crescut parul happy Eu iti recomand samponul Nizoral cu drag! Iti creste sincer parul cu el happy Sa iti spun pe scurt:Imi pica parul cu cativa ani in urma dar doar in anumite locuri, nimic nu mi-a fost de folos decat samponul asta minune! Incearca-l este ieftin si bun! Foarte bun nici nu am cuvinte.

| Chiran_Mona_2002 a răspuns (pentru anamarya5780):

De unde pot face rost de acest șampon?

| anamarya5780 a răspuns:

Nizoral.Mi-am cumparat de la farmacie o sticluta cu 20 de Eur(din Germania)este si la noi in RO si intr-adevar merita banii! Am avut o problema, imi pica parul si ramanea loc gol, nizoral este suta la suta garantat.Nu doar ca mi-a crescut foarte repede parul dar imi e si foarte bogat.L-am folosit cu ani in urma si parul e la fel de bogat.Nu pot sa cred ca multi oameni nu cunosc acest produs.
PSbig grinaca Mihai Traistariu imi dadea mie banii nu trebuia sa isi mai faca implant de par laughing)

| KrokoKing a răspuns:

Cel mai bine faci cum ti-a zis deutza. Daca iti cumperi si un balsam pe baza de plante ar putea fi un ajutor in plus. Ooo. si inca ceva, dar cred ca toata lumea stie asta. Cu cat iti speli parul mai des cu atat mai repede ii accentuezi cresterea.dar asta in cazul vostru fetelor e cam nasol deoarece o sa inceapa sa ti se ingrase foarte repede si o sa-ti fie greu sa il dezobisnuiesti big grin Alegerea tawinking

| Ela_Ela_1988 a răspuns:

Fazele de crestere ale parului: Anagena, catagena si telogena.
Faza anagena, cu durata intre 2 si 6 ani.O pers. cu faza anagena de 2 ani va avea un par nu prea lung fata de cineva cu faza a. de 6 ani...penteu ca in 2 ani radacina nu va avea timp suficient sa produca un fir lung.
Ca sa ti creasca parul lung tare..ar trebui sa faci sa ai o faza anagena de 6 ani. Multe produse promit multe dar daca nu actioneaza pe ce am zis mai dus...degeaba.

| Liana_Herbszt_1948 a răspuns:

Sa-ti speli parul cu ceai din frunze de nuc si urzica.

| Maria_Isabella_1975 a răspuns:

Da-ti cu ulei de masline la radacina si intinde pe toata suvita, si dupa doua ore spalate bine pe cap

| Robert-Ionut_Voroneanu_1992 a răspuns:

Vreau sa-mi creasca parul cat mai repede ce as putea face. Va rog ajutati-ma multumesc frumos.

| Maria_Anne_P._1991 a răspuns:

Cum sa fac sa imi creasca parul mai repede?

| Gratila_Alina_1994 a răspuns:

Salut fetelor eu am fost la farmacie si meam rocurat Forcapil capsule doamna de la farmacie mi lo recomandat... vreau sa va intreb la folosit cineva din voi care e efectul?