| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa ma bronzez fara sa imi stric tenul? Am auzit ca de luna viitoare incepe caldura si vreau sa ma bucur de soare fara sa fac riduri...

Răspuns Câştigător
| cely a răspuns:

Hidratezi pielea cu protectie

6 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Iti recomand Nivea Sun - DNage cell protection anti-ageing face sun cream, pe care o poti folosi pentru fata, decolteu si maini. Un factor cat mai mare SPF te protejeaza mai bine, ia-ti un 30.

cristian
| cristian a răspuns:

Porti palarie si ochelari de soare.

| IoanadArh a răspuns:

Crema e cheia: varianta 1 : bronzat natural folosin crema de protectie, special pentru fata, cu SPF ridicat (30+) sau varianta 2: crema autobronzanta (tu alegi ce firma, majoritatea miros urat... documenteaza-te si in orice caz, incearca un brand consacrat, eventual ceva cat mai bun de la farmacie si nu din supermarket).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ah, complicat. toate ne punem intrebarea asta care ne conduce inevitabil la un paradox. pe scurt, nu prea se poate : ori de dai cu vopsea (adica autobronzat, daca gasesti vreunul mai bun, care sa te multumeasca, zici aleluia si aplici dupa pofta) ori te bronzezi cu moderatie, natural sau la solar. "vopseaua" clar nu-ti face riduri, poate chiar te-ajuta daca e de la clinique sau altele, iar bronzatul... mai usuca din bubite, are si el avantajele lui... daca ai rabdare/timp/posibilitatea si te dai des cu crema cu SPF mare, se poate si-asa.

Tu alegi! Crema cu autobronzat sau crema cu mult SPF. (indiferent ce alegi, sa fie de calitate superioara, de la farmacie, nu de la chioscuri de pe la metrou).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Creme de protecție solară cu factor ridicat pentru ten și piele.
Se găsec la farmacie.
Ca să fie totul complet, poartă șapcă-pălărie din paie pentru a preveni insolația și ochelari de soare cu UV pntru protecție.
Așa o să reușești să rămâi cu tenul fumos și bronzat de o potrivă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te in gradina sau la mare si stai la soare fara sa te dai cu nimica este mai sanatos si iti intarescte oasele