| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma bronzez fara sa imi stric pielea, cum trebuie sa procedez?

4 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Iti recomand sa folosesti o crema de protectie si ca atunci cand te bronzezi sa nu fie o zi canicularawinkingSucces! happy

pupimik
| pupimik a răspuns:

Astepti zilele cu soare si dai fuguta la munte sau la piscina.
Sau folosesti creme cu factor autobronzant.

mlm
| mlm a răspuns:

Incearca sa nu te expui pre mult la soare din prima si foloseste o crema de protectie solara.Bafta si mult soare.

| alexam a răspuns:

Crema cu spf mare de la nivea e f buna. te dai cu ea, stai la soare linistita, si chiar daca intri in mare sau piscina ramane pe piele, doar dupa dus se curata. ORICE crema sau ulei folosesti, sa nu stai intre orele 12-16 la soare vara... NU ca te arzi, dar nici bronzul nu va fi frumos, ci prea inchis, si nu uniform...