| EVA_7591 a întrebat:

Este bun zatul de cafea si uleiul de masiline pentru celulita?

Răspuns Câştigător
| zambethツ a răspuns:

Foloseste zatul de cafea la dus prin masarea picioarelor si fundului si mai stiu ca e foarte bun albusul de ou amestecat cu cafea sau pur si simplu zatul prin masarea zonelor cu pricina unde ai u celulita.zatul de cafea poate face mult bine organismului, daca stii cum sa il folosesti, te ajuta cu adevarat sa reduci celulita.
Poti incepe un tratament cu ulei de masline amestecat cu zat de cafea pentru combaterea celulitei tratamentul asta chiar da roade, daca ma tin de el.
Aduni zatul de la cafelele de peste zi, cateva picaturi de ulei(sau o lingura)de masline, poti pune si un pic de zeama lamaie. Dupa dus de dimineata ori seara cum vrei si cand vrei, cu o manu stiua de masaj ori cu mana dk poti frectionezi bine zonele afectata(si nu numai), clatesti si gata!
Cred ca face si un gomaj superb, deci se merita sincer!
Incearca sa te dai o data de 2 ori pe abdomen sa vezi ca o sa simti pielea ca de bebelus.love struck
Este foarte bun pentru celulita dupa parerea mea!
Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil!
kiss dulce:*

3 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Da am auzit ca e foart bun si vreau si eu sa incerc

| Izy a răspuns:

Zatul de cafea iti exfoliaza piepea si ulei de masline te hidrateaza. Sunt bune pentru piele dar nu au nici un efect impotriva celulitei.

| Alexyz_2705 a răspuns:

Zatu de cafea este foarte bun, eu il folosesc de ceva vreme, pe timp de vara il fac zilnic, dar daca n-am timp, il fac la 2 zile, are rezultate minune pot zice, dar se vad rezultatele cam dupa o saptamana -2 depinde, uleiul de masline ajuta la elasticitatea plielii si la catifelarea pielii, in combinatie sincer n-am folosit, dar ma dau si cu ulei de masline pe zonele afectate masez vreo 10 minunte si apoi il las sa actioneze vreo 30 de min, faza urata este ca trebuie sa stai in picioare ca sa nu murdaresti ceva, sau te invelesti cu folie de plastic si poti sta chiar si o ora.happy