| alina1990 a întrebat:

Buna tpu.in cat timp scap de celulita daca folosesc zatul de cafea?

4 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Ti-as recomanda ceva mai practic. Alergat si/sau exercitii fizice. Nu preferi sa arzi caloriile decat sa mergi pe deshidratarea tesutului adipos, care dureaza mult si nici nu ti se garanteaza vreun rezultat?

| alina1990 explică (pentru GregHouse):

Eu nu am multa celulita. e doar asa o umbra dar ma deranjaza ca a inceput sa se vada putin.fac si sport de 4 ori pe saptamana merg la sala si merg sa si alerg pe stadion.si am o alimentatie destul de sanatoasa, doar ca ma deranjza ca mi se vede celulita putin

| MihaelaDart a răspuns:

Daca nu faci sport, sansele sunt slabe.
Ia-ti un abonament la sala la pilates, te ajuta sa iti modelezi atat cat si corpul si sa te vindece de celulita. Pilates este bun nu numai pentru a slabi cat si pentru mult mai multe afectiuni.
Celulita apare de la o alimentare nesanatoasa, incearca sa-ti faci o curatenie prin meniuri si sa vezi ce e bun si ce nu este.

Bafta!

| Elvina a răspuns:

Scapi in vreo saptamana dar e o solutie temporara, vei avea din nou celulita. Mai bine faci sport si ai grija ce mananci.