| Nutellajustforme a întrebat:

Cum sa imi fac parul cret fara ondulator si placa? puppy dog eyes Funda! :*

Răspuns Câştigător
| Julyett a răspuns:

Iti recomand sa arunci un ochi aici: Http://www.youtube.com/watch?v=Ted3imMggC0&feature=channel_page

In loc de hartie poti folosi si o bucata de material. Ceva ce nu mai folosesti :)

15 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Bigudiurihee hee

| h3r a răspuns:

Buna.
Da rezultate foarte bune daca il implatesti ud, incearca in spic!

Take care!

| Kasia a răspuns:

Spalate pe cap apoi foloseste o spuma pentru bucle(cea de la l'oreal e foarte buna) apoi pune-ti parul pe bigudiuri.
daca ai parul mai ondulat de la mama natura poti folosi apa cu sare de mare sau spuma pur si simplu.

| Claudettee a răspuns:

Poti folosi bigudiurile;*

| Nutellajustforme explică (pentru Claudettee):

Si altceva?

| Claudettee a răspuns (pentru Nutellajustforme):

Sau incearca sa ti-l impletesti mai strans... thinking eu mai mult cu ondulatorul mi-l fac acum. Inainte mi-l faceam cu bigudiurile. Sau incearca dupa ce te speli sa-ti faci cocuri mici, cu suvite subtiri, le prinzi si le lasi asa peste noapte...

| Strumfita89 a răspuns:

Poti sa iti faci parul cret cu folie de aluminiu https://www.youtube.com/watch?v=a4bJXiD_ojk

Sau poti sa il ondulezi astfel, daca ai parul lung: https://www.youtube.com/watch?v=RAPHSAPshJE

| UssserName a răspuns:

Stiu ca o sa ti se para ciudat dar eu folosec sosete laughing ca pe bigudiuri acelasi procedeu.
Mult Norocwinking

| Vrenghea_Ioana_1992 a răspuns:

Spala-te pe cap, lasa-ti parul ud si impleteste-til in mai multe codite(15-20 codite)si lasa-ti-l pana dimineata.O sa ai un par minunat! Crede-ma am incercat! Si am fost foarte multumita de rezultat! Funda?

| BăăăSuntEuellla a răspuns:

Daca ai parul drept si nu vrei sa il arzii sau ai tu motivele tale, poti folosii bigudiuri, sau bucati de material /hartie si infasoar-o cu par respectiiva bucata. si la sfarsit o inozi. dupa care astepti ceva timp. si vei vedea ca vor iesii zic eu adorabilee; x. Eu folosesc si placa si nu mi se intampla nimic. nu se arde! stai callma, daca nu o folosesti foarte des big grin. dar parul meu e ok, si il intind odata de doua ori pe saptamana big grin

| pryntu a răspuns:

laughing))

| Să_Deni_1998 a răspuns:

Hey Poti face in felul urmator: Da'te pe par cu spuma/ ceara de par/ fixativ/ gel de par... dupa aia impletesteti parul intr'un coc sus. lasa'l vreo 2-3 ore. si ai bucle

Treaba cu moatsele. cam greu de explicat... Dar o sa incerc...

Iei o bucata de ziar/hartie sa fie latimea de vreo 4-5 cm, iar lungimea intre 15-20 cm, iti iei o suvita de par nici prea groasa nici foarte subtire, ci potrivita, si o infasori/ rasucesti pe hartie sau ziar ca pe bigudiuri, dupa ce ai infasurat aceea suvita, legi hartia sau ziarul si continui asa tot parul. dupa care iti aranjezi parul si te dai cu fixativ, daca nu ai inteles cum am explicat eu, poti sa soliciti o prietena care stie, si sa iti faca ea, sau sa iti arate

Sper ca am fost de ajutor si ca ai inteles Fudnitsa?

| Ancutza31 a răspuns:

Eu il am cret si de a mama natura doar ca sta mai mult in valuri.
De obicei iau peria de par rotunda si o intorc cu susul in jos.Folosesc aceeasi metoda ca in videoclipul lui Julyett doar ca... dupa ce mi-am spalat parul, iau peria de par, rotescparul meu in jurul perie de par si il usuc pana sunt sigura ca e uscat. Daca vrei sa te asiguri ca sta cret poti folosi fizativ. big grin
Multa bafta!