| alecsandrabubz09 a întrebat:

Cum sa imi fac parul sa creasca ai repede?
Momentan il am putin mai jos de umeri si vreau sa creasca mai lung. Deja ma dau cu un ser pentru stralucire, folosesc o masca, nu il mai vopsesc si nu il intind cu placa dar aproape in fiecare si il prind intr'un coc destul de strans in varful capului si trag de el ca sa fie mai mare si cu volum dar nu sunt sigura daca asta deterioreaza varfurile pentru ca atunci cand ii dau drumul varfurile sunt foarte uscate si atunci aplic serul. Ce as putea sa fac sa accelerez cresterea?

Răspuns Câştigător
| Winner09 a răspuns:

Uleiul de ricin face minuni! Aplica pe par si lasa-l o noapte. Sau pe gene. Se gaseste in farmaciile naturiste.Pe mine m-a ajutat... Faceam acest ritual o data la 3 zile. Il aveam pana peste urechi iar acum e pana la umeri. Poti renunta cand crezi tu ca ii e de ajuns. Eu o luna am facut ce am zis mai sus.

| alecsandrabubz09 explică (pentru Winner09):

Hmm am auzit multe despre acest ulei dar cand il lasi peste noaptea il pui intr'un prosop sau il lasi pe spate?

| Winner09 a răspuns (pentru alecsandrabubz09):

Intr-un prosop

10 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Foloseste uei de ricin. Pui cateva picaturi la radacina, masezi si I'll lasi in par peste noapte iar dimineata speli parul. De asemenea e bine sa iti tunzi vrfurile o data la 2-3 luni.

| Pricked a răspuns:

Incearca cu ulei de ricin.

| CannbalCorpse a răspuns:

Uleiul de ricin, este foarte bun si da foarte repede rezultate. Sper ca te.am putut ajuta!

| AtateaConditii a răspuns:

Uleiul de ricin, am auzit despre el ca e bun.

| Turok90 a răspuns:

Spălate pe cap cu bere

| cudlles a răspuns:

ULei de ricin.

| Sasha2809 a răspuns:

Bună.
Ar fi bine să nu-l mai strângi atât de tare în coc, pentru că o să se "slăbească" rădăcinile și după e posibil să-ți cadă. :-s.
Mai bine ți-l lași liber.
Și pentru strălucire, am auzit că e bine să te speli cu gălbenuș de ou. big grin
* Succes!