| Briosicaaa a întrebat:

Cum sa imi fac sa imi creasca unghiile mai repede?big grin
dau funda pentru cel mai bun raspuns.happy

6 răspunsuri:
| Americana a răspuns:

Mnanci multe alimente care contin Calciu.Ex:lapte, nuci, banane.etchappyAcestea vor contribui si la intarirea lor cat si la cresterea parului.

| ღViS3CoLoRaT3ღ a răspuns:

Mie imi cresc foarte repede unghiile, un lucru care nu imi place ...insa prietena mea care si ea vrea sa isi creasca unghiile mi-a zis ca ea le pune in apa, adica le tine mult in ea, ...iei un vas sau chiar si o cana, o umpli cu apa si iti bagi mana acolo cateva ore, sau poate 15 min pe zi, sper sa reusesti baftawinking

| inteligenta a răspuns:

I-a vitamine mananca cat mai multe branzeturi mi-a zis verisoara si va spun ca e fotomodel multivitamine cel mai bun e sa iti spui intr-un vas ulei de masline atat cat sa iti acopera unghiile pui pe foc pana se incalzeste si iti pui mana in ulei si stai asa 20 min dupa aceea sa ti le speli cu apa si o sa vezi ca o sa ti se intareasca unghiile si o sa iti creasca mari frumoase si puternice la inceput o sa ti le simti fine

| Ddenise211 a răspuns:

Tii mainile in apa cu sare vreo 15-20 de minute... vreo 2 -3 zile la rand poti repeta din nou big grin. sper ca te-am ajutat

Funda?batting eyelashes

| JeAdina a răspuns:

Pui intr-un bol sare mare si adaugi apa.Iti bagi unghiile de la o mana, apoi la cealalta. Tine`le cam 15 minute. Important e sa nu ai oja pe unghii un timp si cand crezi ca sunt destul de mari, le faci o forma cu pila si aplici oja. E cea mai usoara, ieftina si eficienta modalitate. succes, pup:*! Funda?

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Mananci lapte si branza, iei si multivitamine, si bineinteles nu le roade.Nu o sa creasca prea repede oricum