| Helper004 a întrebat:

Ce sa fac ca sa imi creasca unghiile mai repede? Dau fundita la cel mai bun raspunshappy

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi foarte bine, dacă le-ai da în fiecare seară cu ulei de ricin. Ar trebui să iei şi un supliment de calciu (Ca), Zn (se găseşte la farmacie). Şi mai există un tratament foarte ieftin, dar şi foarte eficient - umpli un vas cu apă călduţă, dezolvi câteva linguri de sare în ea, şi îţi ţii mâinile în apă sărată 20 min - 1 oră. Unghiile tale se vor întări simţitor, vor deveni mai sănătoase şi vor creşte mult mai repede. Există şi nişte lacuri pentru întărirea unghiilor de la diverse firme (dă o căutare pe google!). Iar zeama de lămâie albeşte unghiile îngălbenite (poate vei avea nevoie). Succes! Numai bine!

5 răspunsuri:
| joane a răspuns:

Sunt lacuri de unghi care sa ti le faca sa creasca mai repede... si o prietena de-a mea are si spune ca merge... eu am de intarire si cu calciu big grin cea cu calciu ajuta si ea la cresterea unghiilor. eu le-am cumparat din euro deci nu cred ca trebuie sa faci comanda sau sa te complici prea mult. Bafta!

| joane a răspuns:

Apropo daca nu ti le tai cu ungiera (in caz ca nu ti le rozi) este mai bine sa ti le pilesti, a auzit ca dc le pilesti iti cresc mai repedewinking

| joane a răspuns:

Hey scuze numa ca eu nu prea stiu cum pot pune intrebari ma ajuti plss?

| Oana3k a răspuns:

Uleiul de ricin este bun pentru cresterea si intarirea unghiilor. Am citit intr-un articol ca trebuie aplicat seara pe unghii iar apoi sa iti pui niste manusi pe care sa le ti pe timpul noptii. Dimineata te speli cu apa si sapun.