| mihaiel4ik a întrebat:

Cum sa ma bronzez pe picioare? pnetru ca pielea este foarte alba, si vreau mai repejor...
Cite ore sa stau la soare?

4 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Se vede drăguţ şi când ai nuanţa pielii deschisă. Eu în locul tău nu m'aş strofoca atât, oricum vine vara şi te vei bronza fără să vrei.
Succes!

| Shatteredx a răspuns:

Du-te la solar dar nu sta 15 minute cum zice asta de mai jos ca o sa te prajesti si o sa urli in chinuri toata noaptea.
Stai 5 minute la solar orizontal neaparat, te costa vreo 5-8 lei depinde de solar.
Faci pauza a doua zi, pe urma a treia zi stai 6 minute, iar pauza o zi, stai a 5-a zi 7 minute...pauza 2 zile si mai stai inca 7-8 minute si esti bronzata.
Daca cumperi ceva crema pentru solar e si mai rapid

| uAme a răspuns:

Nu cate ore, ci cat timp. De exemplu, nu o sa stai afara sa te bronzezi pa canicula 5 ore! In soare, neacoperit, stai maxim doua ore, altfel te arzi chiar si cu crema cu SPF mare. Sau poti folosi crema autobronzanta-sau (dar nu-ti recomand deloc!) du-te la solar. O sedinta de 15 minute va face minuni!

| Gomez_Selena's_1992 a răspuns:

Nu e bine sa stai mult cu capul in soare daca vrei sa te bronzezi puneti o parura undeva afara si puneti ceva pe cap ca nu cumva sa faci insolatie si stai pana ce vezi ca esti putin rosie si intoarcete cat pe o parte cat pe alta si ca sa nu te arzi tare si totusi sa te brunzezi puneti apa pe picioare sau in locurile unde vrei sa te bronzezi... puneti apa ca si cum te-ai spala si las-o sa se usuce pe tine la soare..Bafta!