| Lyndsey a întrebat:

Am o problema... happy... As vrea sa va zic ca eu am pielea alba si as vrea sa ma bronzez natural ( la soare ). Totusi daca stau in soare dimineata si soara, nu ma bronzez.Trebuie sa stau in timpul amiezei.Cat timp sa stau, pentru nu a fi prea periculos, dar totusi sa ma bronzez cat de cat.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| LexiLaveil2 a răspuns:

Buna. Este cam periculos sa stai in timpul amiezii. Dar ai putea incerca. Stai 15min pe o parte, apoi 15 pe cealalta. Si fugi in casa. Stai jumate de ora. Apoi stai iar 10-15min pe o parte, 10-15 pe alta.

Ca sa prinda bronzul ai putea incerca sa te dai cu ulei de masline. Asa de tare te prinde. Si in + accelereaza procesul de bronzare.

Pt ca ai pielea alba, ai grija. Ca te poti arde foarte usor. Daca seara ajungi in casa si observi ca te-ai inrosit putin mai tare si te ustura, da-te cu putin iaurt pe piele. Te calmeaza. Apoi 2 zile nu stai la soare. si apoi incerci din nou.

Nu exagera.
P.s. Iti poti pune o palarie ceva sa nu te bata soarele in cap, si sa te simti rau dupa. daca e prea cald, incearca sa pui pe fata un prosop inmuiat in apa rece. Te relaxeaza si te racoreste.

Bafta si ai grija.:*

4 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

O sa-ti dezvalui un mic secret.Nu conteaza cand anume te bronzezi, ci cum. Daca vrei sa obtii un bronz natural, intr-un timp scurt, adauga pe pielea umeda firicele de nisip si stai asa pana cand va cadea nisipul de la sine.Este foarte eficient si te protejeaza de razale UV.

| YONTU a răspuns:

Salut! happy
Bronzeaza-te oricand vrei tu, dar sa ai langa tine o crema anti razelor solare! Si apoi poti sta si o zi intreaga!
Cu placerehappy!

| Lyndsey explică (pentru YONTU):

Eu ma dau cu ulei de masline, se zice ca te bronzezi mai frumos.Nu e ok?happy

| YONTU a răspuns (pentru Lyndsey):

Nu ma prea pricep la Bronzuri... Doar te-am sfatuit! happy