Întrebare recomandată | sweetgirlforyou a întrebat:

Cum sa ma epilez corect. Deoarece cand ma epilez pe maini imi apar niste bubite.

11 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Dupa ce te epilezi este necesara crema de galbenele.
Succes, pa, pa.

| LauraEU a răspuns:

In sensul opus decat creste parul. Sau poti sa te duci la salon happy Ai pielea sensibila de aceea iti ies bubite.

| Sarai a răspuns:

Ai incercat sa te epilezi cu crema? Prietenele care se epileaza pe maini cu crema nu au aceasta problema. Dar daca iti smulgi firele de par este normal sa-ti apara acele bubite ( iritatie ). Iti recomand ca dupa epilare sa folosesti o crema de galbenele sau o alifie numita Nidoflor.

| ToffyNR1 a răspuns:

Pai bubitele apar pentru ca ai pielea fina si e posibil sa ai putina iritatie, probabil pentru ca nu te epilezi de mult timp pe maini.O sa vezi ca dupa cateva epilari nu o sa iti mai apara.

| ziggs a răspuns:

Trebuie sa ai 5 facultati si 3 doctorate ca sa te epilezi

| ihacoswhy a răspuns (pentru ziggs):

Da, sa stii, fix asta trebuie sa facirolling on the floor))))

| georgiakiss a răspuns (pentru ziggs):

laughing)

| georgiakiss a răspuns:

Pai nu te mai epila big grin...
e nevoie sa te epilezi pe maini?
:\

| IngerashulTauMykutz a răspuns:

Si la mine mi s-a intamplat, si m-am dat cu o crema dupa care mi-au disparut in 2-3 ore!

| IngerashulTauMykutz a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat sar am dat cu o crema si in aproximativ 2-3 ore mi-au disparut!