| Georgy_6437 a întrebat:

Cum sa ma machiez la banchet? Sunt imbracata cu o rochita roz (pastelata) si sandale alb cu argintiu. Ma gandeam la machiaj alb credeti ca ar merge? sau ce alta culoare sa mearga si cu, culoarea ochilor ( verzi)

8 răspunsuri:
| alexa a răspuns:

Pentru ochii verzi se poarta tonurile de mov, roz, verde de asemenea
da. te si cu un dermatograf alb pentru ca. ti va lumina ochii, dar eu zic sa incerci si unul negru pentru ca ti pune mai bine in evidenta fiin o culoare deschisa
sa nu uiti de mascara...iti ridik genele si iti va face ochii sa para mai mari

| andreea_8479 a răspuns:

Cele mai potrivite pentru punerea in evidenta a ochilor verzi sunt tonurile calde de maro-roscat, bej-sidef, auriu, verde si roz.
daca iti sta bine cu alb... dc nuwinkingil poti incerca
poti incerca si roz sau cv auriu
contureaza ti ochii cu negru pentru a i scoate in evidenta...foloseste mascara in 1-2 staturiwinking

auran
| auran a răspuns:

Ai putea trasa cu un dermatograf verde sau argintiu o linie fff fina pe pleoapa mobila si putin fard roz deschis catre partea esterioara a pleoapei mobile (ca si cum ai face o usoara umbra in coltul ochiului) si un rimel de volum (negru sau verde inchis)

| Bianca26bb a răspuns:

Da, alb se potriveste. Poate si verde deschis (daca zici ca ai ochii verzi).
Dar parerea meae ca trebuie sa pari cat mai naturala.

| Raluca_7548 a răspuns:

Pai. ti-ar trebui un machiaj sa iti scoata ochii in evidenta.si eu am ochii verzi.Traseaza o linie f subtire. dar sa fie lizibila.si fard alb.La baza pleoapei mai mult. iar cu cat urci spre sprancene din ce in ce mai putin fard.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui un roz mai inchis, cred...pup ADE

| Cretzulina a răspuns:

Auran are dreptate. Distractie placuta

| georgyaana a răspuns:

Buna am si eu nevoie de un sfat" mi am cump o rochie verde cu roz" lunga pentru o nunta si nu stiu ce accesorii sa ii pun (mi am luat un plic argintiu, si ma gandesc sa imi iau si sandalute argintii) vreau si eu niste pareri pls