| AnnePlatt a întrebat:

Cum sa ma tund daca am parul saten lung (peste umeri)? (am 9 ani)

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.lyla.ro/tunsori/
Nu mai da date despre tine!
Pa, pa.

| Ramonaaaa a răspuns:

Poti sa te tunzi in scari deoarece este o tunsoare care confera pe langa volum, un aspect ingrijit. Daca esti tunsa in scari, poti sa iti aranjezi parul fara placa si alte aparate.Dra trebuie sa fie scari mici.
Alta solutie ar fi sa ti`l faci filat in fata si sa il tunzi in "V". Si la aceasta tunsoare poti adauga scari, dar tin sa precizez ca aceste sa fie scari mari.
Poti incerca sa iti faci breton drept care acopera fruntea in cazul in care ai fruntea mare sau breton intr-o parte in cazul in care ai fruntea mai mica.

| Noname1920 a răspuns:

Poti sa te tunzi V (eu am 10 ani si asa sunt tunsa)sau in scari (asa am fost tunsa mereu) sau in forma de bob(daca esti rotunda la fata)