| Paula a întrebat:

Cum sa-mi creasca parul mai repede? Ce metode, medicamente, sampon etc sa folosesc? Si care sper dau roade.

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Masca pentru stimulara cresterii parului:
3 linguri de ulei de ricin, zeama de la o lamaie, doua linguri de miere si un gabenus de ou. Maseaza bine scalpul cu amestecul si stai cu capul invelit intr-un prosop vreo 2-3 ore, dupa care te clatesti cu 1, 5 l de apa in care ai pus zeama de la o lamaie.

16 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Se frictionaza pielea capului cu ulei de ricin, dupa 3 ore te speli.Se repeta de 2-3 ori pe saptamana.Indicatii poti cere de la farmacie.

| inna a răspuns:

Nu exista un medicament, sampon din pacate.Si eu as vrea.

| mirajevents a răspuns:

Ulei de ricin.Se gaseste la plafar sau farmacie

| sweet moon a răspuns:

Cu ulei de ricinwinking

| kayura a răspuns:

Bineinteles ingrijirea parului zilnic si am auzit ca uleiul de ricin ajuta la cresterea parului.

| cristina_1839 a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta, la fel si galbenusul de ou sau uleiul de masline. Nu ii bine sa te speli pe cap in fiecare zi, pentru ca o sa ti se uleieze mai repede si isi pierde rezistenta. Nici sa te piepteni foarte des, sau cand ai parul ud, pentru ca ti se rupe firul de par.

| madonica a răspuns:

Dar marca Rigevidon care ii tot face reclama este ok? a folosit cineva sampon sau pastilute pentru stimularea cresterii parului? vreau sa stiu si eu daca actioneaza cumva asupra firului de par si cam cat costa.pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spala-te pe cap des si o sa vezi rezultate. Vorbesc serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca daca te speli pe par des iti creste, asa se intampla si la unghii.big grin Dar mai stiu inca o metoda de a-ti creste parul:trebuie sa-l pipteni des si cu cat il ingrijesti mai mult cu atat va fi mai bine si iti va si creste. big grinhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer sa iti sp paula...eu am incercat cv zis de o doamna prof.care are parul ff lung si nu e despicat mi a zis...sa iau.alcool dublurafinat, ulei de recin, gaz, vitamia A uleioasa... le pui p toate l cantitatea sticlutzei uleiului de ricin...si in fiecare zi... te freci l radacina... dar nu foarte mult adica...sa nu til uzi. ff k arde.dk simti usturimi e normal eu nu am simtit nimic...sh parca nu mi a facut nici un efect chestia asta l par... dar pare mai puternik! sh mai stiu una.intr-o luna.intre 1-15 zile...dk e o luna plina sa iti dai un pic din par... dar fara mila...asta mi-a functionat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Eu iau niste vitamine care se numesc Vitamax si stimuleaza cresterea parului.Eu le iau cam de vreo saptamana si ceva si mi-a crescut parul un centimetru...incearcal si tu poate va avea rezultate si la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te mangaie un baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin e cel mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de recin face mari minuni. Am incercat si eu, sa te dai cu el pe cap si sa stai o ora asa. dupa aceea faci baie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pui otet in sampon parul va creste dupa spalare cu 1 cm mai mult de normal... dar ai grija provoaca cancerbig grin

| oanadoll a răspuns:

Pai Paula este foarte buna Varianta lui Apostol Miruna, eu am incercat-o si am un par foarte lung, pana la fund, si il aveam foarte scurt. Incearca timp de o luna sa vezi ce rezultate ai, te pup. :*