| Antonik a întrebat:

Cum sa-mi fac parul in prima zi de scoala? Am parul ondulat cam putin peste umeri. Ma gandeam la o coafura mai simpla. Nu vreau una sofisticata cu gel sau ceva d genu asta laughing
The preety fundawinking

Răspuns Câştigător
| Pe Bebelina O cheama DaNa baai a răspuns:

:( Si al meu e exact la fel si sta ca naiba:((Il fac cu placa si cu o clamitza in forma de funda care se poarta(:X) sau o bentitza, o diadema, o agrafa discreta:X.

Iti poti face:
-O coada de cal, prinsa jos
http://www.google.ro/......tp?/imgres sau http://www.google.ro/......tp?/imgres
-Doua coditze
Le poti prinde sus.la nivelul urechilor aprox. sau mai jos, aduse in fata(intelegi tu) sau mai la spate.
-Un coc mic
Din ala, de care iti prinzi si vara. Iti faci o coada si o prinzi in doua
-Eu imi fac doua codite prinse sus, http://www.google.ro/......tp?/imgres r:6, s:39&tx=72&ty=99&biw=1024&bih=514 Ceva de genu' apoi le rasuceam pe fiecare in parte pana imi ieseau niste coculetze mici. Apoi prindeam cu agrafe, lasa cateva suvite sa-mi incadreze fata si scoteam si cateva mici din coditze. Mie imi place mult. Nici nu trebuie produse de styling
-Eu una il fac cu placa sau il las ondulat si il dau cu putina spuma apoi adaug un accesoriu:X
Indiferent de cum ti l-ai prins, important e sa te simti uh bine.Succes la scoala! Sa nu ai emotii:D

4 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Si eu am parul ondulat. Te sfatuiesc sa nu folosesti gel! Arata urat maiales pe parul ondulat arata gen... uns. Daca ai ondulator mai fa-ti 2-3 bucle si definestele pe restul asa o sa arati de parca te-ai chinuit o seara sa iti aranjezi parul. Poti sa ti-l intinzi si cu placa dar o sa se "umfle" cum da de umiditate. Poti sa iti faci si un coc neglijent. Eu ori imi mai fac 2-3 bucle ori imi fac coc. Arata super:X

| mihaibrasov a răspuns:

Iti zic eu o coafura simpla care o sa iti socheze toti colegii : Tunde-te cheala.

| amazoana_8358 a răspuns:

Off, eu stiam ca la scoala mergi sa inveti nu sa faci parada modei, unde sunt vremurile cu uniforma, cordeluta, matricola? atunci era scoala, acum...nu stiu ce este.

| ReNaTa_2091 a răspuns:

Buna! pai daca ai parul ondulat nu prea poti sa faci cine stie ce (deoarece nu sta)
Asha ca poti incerca sa faci 2 codite subtiri impletite in lateral-fata
iar restul sa il lasi asa tongue
Eu cred ca s-ar vedea superwinking