| soseno a întrebat:

Cum sa-mi vopsesc parul in mod natural in rosu? Pentru albastru pot cu albastru de metilen, dar pentru rosu...

Răspuns Câştigător
| __1987_c a răspuns:

Foloseste sfecla rosie, o fierbi in apa si cu apa te speli pe par, e 100% natural si arata foarte bine, daca mai ai nevoie si de alte idee te astept pe mess la : scarina.moldovan@yahoo.com

2 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Cu roşu castelani. O să te ţină de la 3 spălări până la 10 (în funcţie de nuanţa părului tău). Ori poţi să te faci cu henna, dar nu poţi folosi o altă vopsea peste, fiindcă nu se va prinde.N-o să poţi să foloseşti decât henna. Evită nuanţator/vopsea permanentă.

| positivity a răspuns:

Dacă vrei să-ţi faci părul roşcat în mod natural, poţi apela la henna (sau cum se mai scrie).
http://www.femeia.ro/......na-1783548