| LiLu a întrebat:

Cum sa scap de cosuri?

Răspuns Câştigător
150 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am 15 ani si am cateva cosuri. dar nu ma stresez, ele vor trece cu timpul.incearca o masca pe baza de albus de ou si zeama de lamaie.chiar daca nu o sa-ti functioneze o sa ai o piele catifelata si curata happy good luckhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dati in fiecare dimineata si seara cu urina ta pe locul cosurilor timp de o saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu urina sau cu diferite creme de cosuri:skinoren este una din cele mai ieftine si cu efect puternic.de la prima ungere pe fata cu acea crema am simtit in doar o saptamana ca jumatate din ele au disparut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca urina e cea mai buna metoda in doua trei saptamini te scapa de cosuri (nu le scurge)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cina a spus sa faci sex, lucru sfant a ziswinking e cel mai bun remediu.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zineryt este cel mai bun...incearca-l

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu eritroacnol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma eu am 15 ani si am facut sex.si nu a ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa iti dai cu malai pe fata iti lasa pielea foarte fina si te ajuta sa scapi de punctele negrehappyla mine mergetongue... pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sora mea a fost la dermatolog si are tratament de aproape 2 ani a luat si pastile da tot nu iau trecut in totalitate, si eu am cosuri si am incercat o gramada de solutii si creme dar tot degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un albus de ou batut spuma. apoi adauga 2 linguri de cafea amesteca bine(incearca cu un blender). da. ti pe fata asteapta 10-15 min si clateste cu apa calda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1In nici un caz sa nu atingi fata cu miinele murdare. 2 Nu le stivi 3 Aranjeazati coafura in asa fel in cit sa nu atinga fata. 4 Curata tenul regulat cu o solutie de musetel. Sper sa te ajute sfaturile mele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste zynerit sau aknesol...big grin:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci sex si iti dai cu sperma pe fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti setul de la CLINIQUE...este foarte bun, doar ca este mai scump

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci lasati prostiile ca urina e foarte eficienta deoarece e foarte sarata(prima urina cea de dimineata), zynerit am folosit 1 an cred si la inceput isi face efectul dar dupa cateva luni se obisnuieste tenul cu el(bani aruncati degeaba). Puteti incerca si cu zeama de varza alba dar sa nu mai puneti mainile pe fata murdare si nu spargeti cosurile deoarece dupa ce o sa va treaca acnea o sa va ramana gauri (semne) ca la varsat de vant, foarte nasol.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai lili cum au zis si ceilalti unele creme sunt bune altele la unii dau rezultate la altii nu urina chiar daca pare scarboasa e buna. suna aiurea stiulaughing) sau mai e o varianta fa dragoste big grin si asta suna aiurea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sex! zyneritu ajuta doar pe moment dupa aceea reapar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Date cu benzina pe fata...eu am incercat si in 3 zile nu am mai avut nici macar un cos...suna aiurea dar e foarte bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu peobleme cu cosurile si mai ales iarna. Sunt mai multe metode, dar sa stii ca nici una nu te vascapa definitiv(cel putin pina la maturizare. Pentru fete cel mai recomandat este sa faca sex, dealtfel si pentru baieti, dar ei au alta metoda. Urina de dimineata, galbenus de ou, spalarea fetei cu sapun zilnic, zinerit, acneon, face control si altele... Dar eu iti recomend indeosebi produsele naturale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa folosesti produse de la Forever Living Products. Dau rezultate foarte rapide. Iar cosurile nu mai apar.Am folosit si eu si sunt super incantata:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate cum scap de cosuri... vreau ceva natural nu creme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit Roaccutane 10 mg si dupa 5 ani de lupta cu acneea am scapat, am o fata de bebe! Incearca-l si u iti garantez ca o sa-mi multumesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eritroacnol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drept sa iti supun zineritul nu este bun pentru copii sub varsta de 16 ani. stiu asta sigur pentru ca mama mea este asistent medical. eu ca ce mai bun tratament e sa te speli pe fata cu apa si sapun si sa folosesti urina. app zineritul nu este bun pentru ca poate provoca dureri de cap si sa iti rama pete pe fata. v-am pupat va rog da-ti add la id nice.dolly00

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu daca aflu ceva iti spun maine ma duc la un dermatolog am 11 ani si am peste 1000de cosuri nu mai scap am si pe spinare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu am incercat o gramada de chestii... inainte nu aveam nimic pe fata... acum de mai bine de 5 luni imi ies mai des. nu stiu ce sa fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia moarea de la castraveti si unge fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cateva zile, circa 10-11 m-am dat cu sapun pe fata, am lasat 15 minute si m-am spalat cu apa calduta, m-am sters cu un prosop, pentru ca imi simteam fata uscata m-am dat cu o solutie de plaja(bronzant, un fel de ulei ceva)asa am facut cum am mai zis dimineata, la pranz si seara, timp de 10 zile...nu mai aveam asa multe cosuri si ma simteam chiar bine... poti incerca, mie mi-a dat roade