| LiLu a întrebat:

Cum sa scap de cosuri?

Răspuns Câştigător
150 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lilu...este foarte simplu...in fiecare zii cel putin timp de o saptamana fa-ti o masca cu sapun pe fata in fiecare dimineata si seara lasa sa actioneze 10 min si o sa vezi ca dupa o saptamana nu o sa mai ai atatea cosuri la mine o functionathappysi este gratis nu trebuie sa te duci la dermatolog sa dai bani, sau sa cumperi fel de fel de cremewinkingsper sa mearga si in cazul tau depinde de ten si de cosuri, succes, papa:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand zineryt e foarte bun eu am luat de cateva zile nu stiu sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai...eu folosesc sh zyneryt sh acneon, dar mi-a spus cineva sa-mi dau cu zeama de lamaie.cam ustura, dar trece sh deja numai am foarte multe cosuri pe fata... pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai chiaa daca este scarnos urina te ajuta pup si succes

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am luat si eu Zynerit mi-a calmat un timp cosurile si cand nu am mai dat mi-a iesit o acneea urata rau.nu stiu eu o sa merg la dermatolog...am incercat o gramada de prostii tehnici creme si masti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca retin-a este foarte buna. insa vezi rezultatele dupa 6 saptamani. doar. Si ideea cu urina zic ca e una buna desi nu am incercat

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste un antibiotic pur si simplu dupa ce iti storci cosul trebuie sa il storci pana iese sange si dupa aia trebuie ca pui puti antibioti pe cos si iti for trece si eu am cos si de cand fac asa mi-au disparut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit pudra de argila de la asla vital, este excelenta, nu credeam ca o sa imi treaca deoarece nu era zi in care sa nu imi apara vreun cos, recomand cu caldura, o gasiti in magazinele de cosmetice si este numai 1 leu plicul. sper ca vam fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zinerit cica da mie nu mi-a mers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Infuzie cu ceai de musetel dar sa stii ca trebuie sa stii ce tip de acnee ai eu am incercat foarte multe lucruri dar inzadar in cearca si cu aloe-vara succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai.
sunt dusa
nu mai stiu ce sa fac cu cosurile astia!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am acnee corporala...adica pe spate fata si pe piept si pe maini pe umar... ce ma sfatuiti sa folosesc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut o multime de cosuri...si am scapat de ele cand am luat anticonceptionale pentru o problema pe care o aveam cu ovarele(cumva pentru reglare hormonala)... Vreau sa iti zic ca nu mai am niciun cos! Foarte serios! Poti incerca si tu! pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa speram ca totul ce ati scris aici ma va ajuta si pe mine ca ma confrut si eu cu cosurile de un an si nu pot scapa de ele sad

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma confruntam cu cosurile. imi apareau de la praf...am aflat de la profa mea de engleza ca tratamentul care da roade, iti umezesti fata cu apa si apoi pui faina de grau sau zat de la cafea si stai cu fata in sus circa 10 min. apoi clatesti cu apa calduta si poti da pe fata, spate, piept, picioare,, alta solutie pentru trecerea cosurilor pe spate ar fi sa freci spatele seara cu spirt.eu anul trecut urma sa am banchetul de clasa a 8aa, si ca orice fata nu vroiam sa am nici un cos si am incercat si eu tratamentul, vedeam cum cosurile se faceau mai mici si se uscau, dar dureaza o saptamana.si sa continui tratamentul in fiecare seara ca daca il intrerupi o sa iti apara iar,, si nu le sparge deoarece s-a dovedit stiintific ca daca spargi un cos pe langa ala apar trei si nu neaparat pe fata. sper ca ti-am fost de folos, cautama la id :buzaroxana si dupa ce faci tratamentul sa-mi spui daca a mers, daincearca ca merge 100%100

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa fie si din cauza ca nu ai scaun in fiecare zi! Mie mi-a zis un doctor! Trebuie sa te dai cu betadina (sa usuce cosurile) si cu o crema nu mai stiu cum se numeste dar cand o sa aflu o sa-ti transmit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau foloseste zeama de morcovi, la mine a functionat, sau zeama de lamaie! succes!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal LiLu! Eu am o solutie care iti fa folosi : In fiecare zi te dai cu Aloe Vera in zona problema sau poti foloso Zinerit de la Faramaci Costa injur de 30lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai cu gama de creme herbalife vei putea avea un ten superrrrrrrrrrrrrrr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Complicat...tot ce scrie aiki...eu eram plina pe frunte.si de o saptamana ma dau cu o pudra de la emiplant calmeaza pielea iritata acum aproape ca nu mai am nici un cos daca ma mai dau o saptamana scap de tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa te dai cu ceai de musetel de 3 ori pe zi sau macar dimineata si searahappy apropo e adevarata chestia cu urina? adica chiar iti trec?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi sa vedem...aceiasi problema mi-am pus-o si eu, am incercat zynerit(el isi face efectu doar o anumita perioada, cand tenul tau se va obisnui cu zynerit nu isi va mai face efectu), am fos la dermatolog, o porcarie, am aruncat banii degeaba si pe el sa ma consulte(adica sa-mi arunce o privire ca mare lucru nu face) si pe solutiile si pastilele care mi le-a dat, mi-a recomandat si anticonceptionale, le-am luat timp de 9 luni si degeaba, am incercat toate solutiile posibile, masti naturiste etc, dar vremurile disperate cer masuri disperate, si am lasat scarba deoparte si acum incerc cu urina, ci nu pentru ca nu am bani sa dau pe produse sau ceva de genu, ci pentru ca se pare ca ar da roade ea decat oricare alte produse pe care am cheltuit milioane...

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zynerit. E foare bunwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor, decat sa va bagati in seama mai bine stati in banca voastra, nu va bateti joc de suferinta persoanei in cauza!
Intr-adevar zineryt-ul este foarte bun insa trebuie sa continui cu el chiar si dupa ce s-au mai ameliorat cosurile!
Ceaiul de musetel mi se pare ca mai mult ti le inflameaza! Iar urina mi-e si rusine sa ti-o recomand! Unele persoane sunt lipsite de scrupule! Skinoren e pierdere de vreme! Am auzit cum ca usturoiul ar fi bun! Este adevarat? Astept raspuns!