| didik15 a întrebat:

Cum scap de cearcane? nu vreau raspunsuri gen dormi mult asta stiu. dati-mi cateva sfaturi ce sa fac si ce sa nu.Sau tratamente creme etc orike plss

Răspuns Câştigător
| negru30 a răspuns:

Cearcanele apar cd nu dormi destul, probleme cu rinichii sau iarta-ma pentru ce scriu acum - prea multa bautura si nopti pierdute

| didik15 explică (pentru negru30):

Probleme cu rinichii nu am de baut nu beau doar ca mai stu treaza pana tarziu si doar mult dimineata cred ca asta e cauza...nu ai nici o idee ce as putea face sa scap de ele sau sa nu se mai vada atat de tare?

| negru30 a răspuns (pentru didik15):

Ai pungi sub ochi sau esti putin mai inchisa la culoare - vb serios

| didik15 explică (pentru negru30):

Nu nu e vorba de pungi sunt doar cearcane normale

| negru30 a răspuns (pentru didik15):

Oboseala - nu dormi noaptea - ganduri - ori cat ai dormi ziua nu se compara nimic cu un somn linistit noaptea - incearca sa dormi noaptea si nu vei mai avea cearcane ( bineinteses daca poti sa dormi noaptea ) - daca nu te superi de ce nu poti sa dormi noaptea - lucrezi?

| didik15 explică (pentru negru30):

Da am un job dar pur si simplu m-am obisnuit sa adorm tarziu

| negru30 a răspuns (pentru didik15):

Sfatul meu este sa incerci sa-ti schimbi programul - daca este vorba de job - cand ai terminat incearca sa te bagi in pat - depinde de organism - unii pot sa o duca multi ani dar altii vor ceda in timp - am scris ceda nu deceda da ha ha ha sa nu intelegi gresit

| didik15 explică (pentru negru30):

Ok mersi mult

| negru30 a răspuns (pentru didik15):

Cu multa placere - sper ca ti-am fost de ajutor

9 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Multumesc