Întrebare recomandată | Mada1229 a întrebat:

Heii! am cearcane (vinetii) sub ochi si nu stiu ce sa fac ca sa scap de ele, am incercat sa le acopar, dar nu vreau ceva provizoriu as vrea sa scap de ele. Si oricat as dormi, sunt la fel. Ce creme sau ce sa fac ca sa pot scapa de ele?
Mss anticipat, dau funda :*!

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este cazul să mergi la medicul de familie pentru un set de analize de sânge.
Poate indica o suferință medicală internă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
mergi la medic, poate ai o problema cu ficatul dar, asta poate confirma numai un specialist in domeniu.
O zi buna.

| Coloringthevoid a răspuns:

Cremele nu o sa ajute in niciun fel cearcanele.Am si eu cearcane si inseamna ca ai tenul foarte alb.Toate persoanele au cearcane numai ca unele ies in evidenta altele nu, din cauza culorii pielii.

| jewnina a răspuns:

Hi! Eu am cearcane de cand ma stiu. Uneori le am mai exagerate, alteori mai putiin depinde daca am dormit bine sau daca am studiat prea mult.

Deci, daca le ai genetice, tot ce poti sa faci e sa le acoperi cu machiaj, dar daca sunt din cauza nedormitului-dormi, daca sunt ca ai studiat prea mult-ia o pauza, racoreste-te cu apa rece pe fata sau cu vreun remediu naturist (felii de cartofi pe ochi)

in fine, cam atat

| Greenthrone75 a răspuns:

Orarul tau de somn e dereglat!
Tu poti dormi si 100 de ore ca nu e bine!
Depinde de varsta pe care o ai si apoi vine si cate ore trebuie sa dormi.Sa te culci in jurul orei 9-10 seara si vorbesc serios!
Uite orarul de somn necesar pentru oricine:
Daca ai peste 6 ani NU E VOIE SA DORMI DUPA-AMIAZA!
! intre ora 22-ora 1noaptea se OXIGENEAZA CREIERUL! sau se mai spune somn profund
Daca esti Adolescent trebuie sa dormi 9 ore jumate sau 10, Daca esti adult 7 ore jumate sau 8!
Sper ca te-am ajutat! Uita-te si aici pentru ai multe informatii:
http://www.descopera.ro/......sii-nostri
Somn usor si insanatosire!

| Pizza1Steve a răspuns:

Sa dormi suficient să nu stai în fața ecranelor mari sau mici

| Luizaza a răspuns:

Si eu am! Intr-o zi am creat ceva facut de mine! Am pus miere de albine, scortisoara si o felie de cartof facuta ca o crema 1 Amesteci continutul si ill bagi la microunde sau incalzesti pui pentru 1minut si 15 secunde ..Il aplici pe fata si stai vrei 10-5 minute (sa nu-tii bagi parul, se va lipi) apoi te speli cu apa calda incalzita la microunde sau la aragaz si daca o pui la micrunde o pui la 1minut si 30 secunde! sper ca te-am ajutat FUNDITA?

| Ella33 a răspuns:

Uite aici un site care te-ar putea ajuta. https://www.google.ro/......https?/url

| Cristachecami a răspuns:

Potii folosii remedii naturale sau machiajul!
Una dintre cele mai simple metode naturale sunt pliculetele de ceai de sunatoare, de musatel, ceai verde sau negru.
Lasa pliculetele sa se raceasca in cana dupa ce le-ai fiert, iar dupa aceea le scoti dina canasi le pui pe ochi, in timp ce stai intinsa. Este bine sa le lasi sa actioneze cam 5 minute.
Si o mai poti face si cu, castraveti sau cartofi.
Le tai rondele, si le pui pe ochi, dar asta trebuie facuta seara, inainte de culcare si pentru un rezultat bun trebuie sa le lasi 15 minute si de 3 ori pe saptamana!
Sper ca te-am ajutat!:* :-0 :-)

| GeaniHincu a răspuns:

Culcate

| Theo451616 a răspuns (pentru GeaniHincu):

Vad ca ti-ai culcat cratima

| WilcZur a răspuns:

Nu te ingrijora, sunt sanse micute sa ai vreo problema medicala.Nu am experimentat, dar iti pot da niste sfaturi.
1. Taie un castravete rondele si aplica-l pe fata sau da-l prin razatoare, pune-l pe un prosop curat pe care il pui pe fata. De asemenea, acesta te ajuta in tonifierea pielii.
2.Dormi bine
3.Hidrateaza-te.
Bafta!

| Lorena0987 a răspuns:

Buna! Iti propun sa mergi la un medic si bunica mea are si e de la ficat dar poate tu ai alte probleme sau poate sa din cauza pielii ti se vede mai bine pentru ca toti au dar e mai sigur sa mergi la un doctor sau du-te la medicul de familie si poate iti o trimitere sau ceva. O zi buna! happy

| geo123geo a răspuns:

Ai putea sa incerci remedi naturale:http://www.taifasuri.ro/......-2012.html http://www.frunza-verde.ro/......earcanelor sper ca am putut sa te ajut... funda?

| SpecialKHouse9 a răspuns:

Bea cat mai multa apa, chiar daca nu simti nevoia si dormi.