| AnOnImUl321123 a întrebat:

Cum scap de cosurile de pe fata/spate? Merge cu vreo crema sau ceva? Daca le strang dupa aia se fac iar mai multe :/ Cum le pot face sa "dispara"? Nici cu spirt nu merge ca am incercat, mi-am sters bine fata cu un servetel demachiant, am pus spirt pe o bucata de vata si m-am facut pe toata fata timp de 2-3 minute, dupa ce s-a uscat am pus o crema hidratanta iar in ziua urmatoare nu se vedea nici un rezultat. Am facut aelasi lucru o saptamana si nimic schimbat. Cosurile apareau din senin. Ce sa fac? Cum sa le "sterg" de pe fata/spate? Dar punctele negre de pe nas cum le iau joc? Va rog sa imi spuneti pentru ambele parti, fata/spate(cosuri) si nas(puncte negre)
Multumesc. Funda

2 răspunsuri:
| madamme a răspuns:

Nu faci nimic cu storsul sau cu datul cu spirt. Spala-te cu sapun antibacterian si pune pe fata comprese cu inuzie de musetel si galbenele. Daca nu iti trece fa o vizita dermatologului

| lanadelsex a răspuns:

Nu-ți mai da cu spirt pe față! Cel mai bine este să faci o vizită medicului dermatolog și el îți va da tratamentul potrivit. Trebuie menționat că tratamentul o să dureze câteva luni, dar rezultatul este garantat. Și bea apă multă!