| Cosminaandrei1 a întrebat:

Cum scap de coșurile umflate, urgent?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Le lasi sa se "coace" si sa se sparga singure, dupa care storci si radacina (pana ce nu mai sangereaza si nu mai sunt sensibile deloc), dupa care dezinfectezi cu spirt sanitar.

| Brizbriz a răspuns:

Nu prea ai cum, trebuie sa le lasi sa se duca singure

daca e vorba de cosuri sub piele care nu pot fi stoarse, nu se pot coace, etc. dar se umfla atunci nici o dezinfectare nu o sa ajute cu nimic, pentru ca nu are cum sa ajunga pana la cos

am avut si eu asa ceva, FOARTE NASPA "sentimentul" sad

iar la marmacie se mai bate campii in draci, am fost pentru ca am o rana destul de urata, mi-a dat un unguent cu doua antibiotice, am dat banul, ca a doua zi sa imi dau seama ce imbecilitate e, nu a lasat rana sa se usuce, si sa faca, coaja si inca era sange lichid si a doua zi
in momentul in care nu am mai pus nimic, acum are coaja binemercic si se vindeca

| MskDesign a răspuns:

Cu timpul vor dispare! Nu-ti face griji, toti am trecut prin asta!

| RaduRobertRO a răspuns:

Sunt lotiuni la farmacie, ai incercat? La dermatolog ai fost? Vrei mai babeste? Amestecă puțină pudră de bicarbonat de sodiu cu apă pentru a forma o pastă. Pune pasta pe un disc de bumbac și tapotează fața cu soluția, apoi masează delicat tenul timp de câteva secunde. Clătește.

| Cosminaandrei1 explică (pentru RaduRobertRO):

Am încercat toate loțiunile, degeaba