| GeorgyDeea a întrebat:

Cum scap de petele de ulei de pe niste colanti mai grosi?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pui Vanish pe pete, apoi în mașina de spălat, vezi și eticheta.
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Incearca cu detergent pentru spalarea vaselor!

| pietrean a răspuns:

Dac s-a uscat materialul, uda cu putina apa locul unde sunt patati cu ulei si pune pudra de talc.Lasa,pana a doua zi, apoi spala colantul, normal. Metoda este verificata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune pe pete Vanish, lasi sa actioneze vreo 10 minute apoi baga-i la masina de spalat cu o pernuta de ariel sau persil. In cele din urma vor iesi petele.

| aleahimk a răspuns:

Pui dero peste pete si lasi colantii in apa calda o jumatate de ora aproximativ. Apoi ii speli in aceeasi apa si ii clatesti in rece. Bafta!