| OchiCaprui112 a întrebat:

Cum scap de punctele negre repede si eficient?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

-Amestecă câteva grame de scorţişoară râşnite cu puţin lapte, câteva picături de miere şi zeamă de lămâie şi amestecă până când se obţine o pastă omogenă. Aplică apoi doar pe zonele cu puncte negre.
-Amestecă o lingura de apă minerală dezacidulata cu o lingura de bicarbonat alimentar şi freacă uşor doar zona ce prezintă puncte negre.
De altfel, consumarea zilnică a unui jumătate de pahar de suc proaspăt obţinut din aloe vera previne apariţia coşurilor şi a punctelor negre, stimulând înlăturarea toxinelor din organism.
Sau cu plasture pentru puncte negre de la farmacie.
Succes!