| HubbaBubbaGirl a întrebat:

Cum scap de punctele negre? Vreau remedii care stiti ca merg sigur. big grin

Răspuns Câştigător
| HimoSsa a răspuns:

Personal folosesc sucul de lamie si aloe, pe mine ma tine 4-5 zile fara puncte negre insa daca faci asta zi de zi poti observa ca si pielea deja nu mai primeste punctele astea penibile.happy

| HubbaBubbaGirl explică (pentru HimoSsa):

Imi poti da niste detalii? Amesteci sucul de lamie cu spray de aloe sau cum? Si cat timp tii pe fata? big grin

| HimoSsa a răspuns (pentru HubbaBubbaGirl):

Nu sucul de lamie il pui pe un disc cosmetic si il lasi 5-10 minute, dupa care la fel faci si cu cel de aloe.happy

9 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Cu malai si albus de ou. amesteci si dai pe fata ''mai apasat'' in zona cu punctele negre. si zatut de facea amestecat cu galbenus merge. sau te speli pe fata cu cea de musetel.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La doctor

| NopeCheers a răspuns:

Foloesete niste creme incearca oriflame, nivea.

| HubbaBubbaGirl explică (pentru NopeCheers):

In fiecare zi ma dau cu crema hidratanta de la Gerovital si nimic special.

| MeridaOcean a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-bjOB4zS0uE#t=223s

Ai nevoie de:
o lingurita mai mare de lapte(orice tip)
o lingurita de praf de gelatina (fara aroma)

le amesteci pe toate intr-un pahar/castron..etc si lasi la microunde 10 secunde.Vei observa ca este cam lipicioasa si se prelinge pe vas.
cu o pensula, intinde compozitia in zonele cu punctele negre.lasi vreo 10-15 minute si vei observa ca este ca o folie:))o desprinzi usor si vei vedea pe acea coaja,ca sa-i zic asa mizeria punctelor negre.

bineinteles,inainte de aceasta procedura,trebuie sa faci o baie de aburi,pentru a dilata porii,altfel ce am zis mai sus nu va functiona.
baia cu aburi consta in : (cel putin asa fac eu, m-a invatat mama)
fierbi niste ceai de musetel intr-o olicica mica.
dupa ce iei oala de pe aragaz, o pui oala pe masa, te asezi, iei un prosop si pui prosopul peste cap.cam asa : http://www.divahair.ro/......235386.jpg bineinteles,fata ta trebuie sa fie acoperita si sa privesti in castron, in ceai. sper ca m-ai inteles =)))

dupa baia asta de aburi, faci chestia cu gelatina.
apropo, eu stiu de la mama ca dupa baia aia de aburi te poti freca cu malai pentru scoaterea punctele negre.e cam aspru, malaiul dar e bun.Succes

| MeridaOcean a răspuns (pentru MeridaOcean):

Stai cu capul in aburii aia cam 15 minute. poti lua din cand in cand cate o gura de aer laughing

| yo0krysty99 a răspuns:

Cumpara ulei de ricin si bicarbonat. Inmoi degetul in ulei dai pe puncte si dupa dai cu bicarbonat peste uleiul pus pe puncte. La mine are efect.