| HappyCandy a întrebat:

Vreau sa scap de punctele negre de pe fata cum pot face asta, Funda

Răspuns Câştigător
| BeautyTeacher a răspuns:

Hey buna,pai hmm intr-un fel,dar e mai bine daca intr-o oala pui apa cu flori de musetel,pui oala la foc mic,pui cpau deasupra ei si iti pui tu un prosop pe cap si stai acolo pana simti ca un fel de transpiratie pe fata.Apoi ia niste malai sau zat de cafea si freaca-te bine pe unde ai puncte negre,intelegi tu :*

6 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Saptamana trecuta mi-am luat si eu Clearskin de la Avon, mi-au mai disparut dar nu in totalitate, pentru ca nu l`am folosit zilnic.:) http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Cella a răspuns:

Poti folosi diferite produse destinate punctelor negre umm nu stiu cum se numesc dar sunt niste benzi care se aplica pe nas barbie acolo sunt zonele cele mai predispuse aparitiilor punctelor negre. se lasa 10-15min din cate stiu dupa care se inlatura usor iar toate punctuletzele alea mici raman pe banda.
bafta:X

| DulceCandy95 a răspuns:

Cel mai indicat si bine ar fi sa consulti un doctor specialist, dar poti incerca in prealabil un salon, unde sunt astfel de tratamente sau unde t-i le scot, sa nu incerci sa t-i le scoti singur/a pentru ca risti sa fac aceeasi prostie care am facut-o eu, am scos punctul negru si m-i s-a inflamat si s-a format un cos si in acel loc iti va ramane o pata mica sau mare rosiebig grinhappyAr mai fi si cremele si gelurile de fata dar nu iti pot garanta de ex eu folosesc Clear de la avon si niveahappy, dar tot cel mai bun e doctorulwinkingBafta:*Funditabig grin:*

| Abcd_3874 a răspuns:

Gaseste o cosmeticiana buna. si fa-ti tratament cosmetic pentru puncte negre big grin da rezultate

| Sisi0748 a răspuns:

Am avut si eu problema asta dar am folosit crema abraziva Pure skin de la oriflame si mi-au disparut!

| Viky_7182 a răspuns:

Poti folosi creme pentru asa ceva de la Avon. Incearcale si nu vei regreta!