| Smilee4Mee a întrebat:

Cum scapi de vergeturile de pe fese? Si din ce cauza apar?

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Din pacate nu poti sa scap, odata ce le ai, nu mai dispar, dar cu timpul, daca te dai cu creme bogate in vitamina a si e, ele se estompeaza, nu dispar definitiv, dar sunt vizibile mai putin, ele din pacate nu dispar niciodata.
Cauza aparitiei vergeturilor este slabirea si cresterea in greutatea, pielea nu este elasitica si se produce acele urme vizibile.
Eu cam de 4-5 ani folosesc preventiv crema de la gerovital plant impotriva vergeturilor dupa fiecare dus si de atunci nu mi-au mai aparut altele noi si cele vechi sunt mai putin vizibile decat la inceput.

| Hitback a răspuns:

Greu sa scapi. Esti grasa.fa sport muuuult l. Ai grija ce bagi in tine. Oricum sunt baieti care le plac si fetele grase. Consoleazate cu asta.

| Smilee4Mee explică (pentru Hitback):

Daca la 48 de kg sunt grasa... avand varsta de 17 ani. Vorbesti in necunostinta de cauza

| kiri11 a răspuns:

Problema vergeturilor este lipsa de sport si miscare, daca te-ai vei aveam mai mult grija de conditia fizica ( sala sau miscare cel putin 30 min pe zi, efort intens, alergat sau bicicleta poti scapa de ele intr-o perioada de 2-3 luni.
Cremele nu prea ajuta...

| Smilee4Mee explică (pentru kiri11):

Fac miscare. In special pentru zona aceea. De asta ma intrebam cum au aparut.

| Nonameagain a răspuns:

Te-ai ingrasat, apoi ai slabit brusc. Asta e cauza. Daca ai noroc sa se refaca pielea, scapi. Altfel, nu.