| GFXSilviu a întrebat:

Cum se aplica albastrul de metil pe parul brunet, scurt? Tin sa precizez ca nu se poate baga in solutie, gen sa-ti bagi o suvita in solutie.
La cate spalari se duce de pe parul brunet, si daca se spala de mai multe ori intr-o zi, sau intre intervale foarte mici de timp, se duce?

2 răspunsuri:
| Anna121 a răspuns:

Pe parul brunet nu o sa se prinda, poate doar daca o sa se vada foarte putin la lumina / soare. Poti folosi o bucata de vata sau un dischet demachiant si sa se tamponezi pe par. Probabil o sa te tina 4-5 spalari maxim.

| emmmaa a răspuns:

Eu mi.am facut o soluție cu albastru de metil (am pus intr-un pahar apa si am amestecat cu albastru de metil, si mi.am bagat o suvita prin "solutie")
Si eu sunt bruneta si se vedea foarte puțin, daca vrei sa se vada bine decolorează-ti o suvita si apoi fa-te
Pe mine m.a tinut pana la prima spalare