| Pricope_Razvan_Ioan_1990 a întrebat:

Albastrul de metil la cate spalari se duce si cum il folosesc

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa il folosesti pentru colorarea parului poti sa il aplici cu vata saucu o discheta demachianta, sau poti sa pui intr-un bol balsam si cateva picaturi de albastru de metil pana obti culoarea dorita, aplici balsamul ca pe o vopsea si stai 15-30 de minute cu el.
La fiecare spalare se duce, acum depinde si de intensitatea culorii obtinute si de tipul samponului, cele pentru matreata curata parul mai agresiv si o sa ti se duca mult mai repede. Daca vrei sa scapi mai repede culoarea din par poti sa iti aplici un sampon pentru matreata pe parul ud si sa il lasi sa actioneze 10-15 minute.

| Ara997 a răspuns:

Pe par? sau cum il folosesti?

| Betty12345678 a răspuns:

Depinde, daca folosesti inalbitor iasa mai repede.

| c0ffeedem0n a răspuns:

Trebuie putin albastru de metil dizolvat in apa si se duce foarte greu dar se duce