| TsunamiiiYay a întrebat:

Cum se aplica masca de par de la garnier botanic therapy cu ulei de ricin? Cat o las sa actioneze? O aplic pe par umed, uscat? Inainte sau dupa spalarea cu sampon si balsam? Eventual ceva sfaturi, pareri despre acea masca.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se aplica pe par, se arunca la gunoi. Contine Linalool, Benzyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Hexyl Cinnamal si Parfum - ingrediente care degradeaza parul.

| TsunamiiiYay explică (pentru anonim_4396):

Hm. E atat de promovata incat credeam ca e buna de cevalaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru TsunamiiiYay):

Nu e, ca majoritatea mastilor si balsamurilor. Eu asa mi-am distrus parul. Imi spalam zilnic parul, asadar aplicam cu sfintenie masti, balsamuri si produse leave in. Mi s-a degradat in ultimul hal parul in perioada aia, si s-a vazut o diferenta uriasa dupa ce am renuntat la produsele astea. Mai aplic ocazional masti naturale, uneori il hidratez cu o crema de corp pe care o amestec cu putin ulei, merg destul de rar la tuns si mai nou am aflat ca pot sa scap de varfurile vechi folosind aparatul de ras ( stiu ca e ciudat laughing, dar parul arata bine si dureaza cateva minute sa il fac pe tot ).