| xFaith a întrebat:

Cum se foloseste albastrul de metil?

Răspuns Câştigător
| ciucalataaerata a răspuns:

Stiam ca se foloseste pentru par:
Iti cumperi niste manusi de plastic ca sa nu te murdaresti si pe o bucata de vata pui albastru de metil dupa aia dai pe suvita respectiva. Dai din abundenta, dar ai grije sa nu te murdaresti pe haineCand o sa te speli pe cap o sa iasa putina culoare dar la soare se vede dragutIn 2 saptamani iti iesebig grin

11 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu il folosesc pentru gat si iau o lingura de zahar si pun o picatura de albastru de metil si o inghit.

| Xlove64 a răspuns:

Pui pe el vata si bagi in sticlutza
si dupa aia iti dai in gat

| PrincessConsuela a răspuns:

Pentru ce? Gat? Daca da, pui pe un betisor de frigarui vata, il bagi in sticluta nitel si iti dai pe gat. Dar ar fi mai bine sa rogi pe cineva sa te ajute. Poti sa iti faci si suvitetongue

| Fantomita a răspuns:

Se da la buze daca ai bube sau daca iti este
umflata buza

| RaVuL a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa il folosesti.Eu stiu ca e solutie dezinfectanta dar eu imi cumparam si o aplicam pe parlaughing pentru culoare si mie fiindca eu eram blond imi iesea verde

| Bogdan19999 a răspuns:

Se dizolva in apa.

Funda? big grin

| pryntesa a răspuns:

Se folosste cu un tampon si se da cu acel tampon pe rana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi am fcaut parul albastru cu el...

| KPMG a răspuns:

Depinde de modul de utilizare si scopul utilizarii. Daca este pentru uz medical, se aplica pentru cauterizare externa si antiseptic. Se aplica pe un tampon de vata, betisor de urechi etc... insa fara a ramane scame, fire de bumbac sau urme de vata pe locul unde se aplica, se unge precum colorarea cu pensula.
Daca este pentru varuit, atunci pui lichidul si amesteci pana cand obtii culoarea dorita.
Nu se ingurgiteaza!

| Immortality a răspuns:

Iei suvita de par uscata cu un aplicator de vopsea pui albastru de metil pe ea, o invelesti in staniol happy o lasi 10 minute sau daca u o usuci cu uscatorul si o mai lasi inca 5 minute si apoi o clatesti cu apa si iti usuci parul (va iesi o nuanta mai deschisa si mai placuta, daca vrei mai inchis, usuci parul fara sa clatesti big grin )

| alexandra91 a răspuns:

Depinde la ce vrei sa l folosesti, eu mi am colorat parul cu el...