| Fustii a întrebat:

Cum se foloseste crema depilatoare?

Răspuns Câştigător
| BadResonance a răspuns:

Faci chestia asta dupa baie, ca sa ai pielea curata. Fara parfum, antiperspirante sau sapun inainte de epilare.Si nu trebuie sa o foloziti pe piele iritata sau lezata. Puteti aplica produse antiperspirante dupa 12 h.

Cand utilizati pentru prima data crema depilatoare, trebuie sa o testati pe o mica portiune de piele, pe care urmeaza s-o depilati. Daca dupa 24h pielea nu prezinta iritatii, puteti continua cu folosirea produsului.

1. Aplicati crema pe suprafata dorita, acoperind parul cu un strat gros. NU MASATI PIELEA!

2. Dupa 7 minute incercati sa indepartati crema de pe o portiune mica. Daca parul nu este indepartat cu usurinta, lasati crema sa actioneze in continuare cateva minute. NU LASATI CREMA PE PIELE MAI MULT DE 10 MINUTE!

3.Clatiti cu multa apa.Nu folositi sapun.

O zi buna!happy

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O aplici in locul respectiv si o lasi sa actioneze cat scrie pe cutie apoi te speli

| FemeiaPisică a răspuns:

Înainte să foloseşti crema depilatoare, fă un duş şi ai grijă să îndepărtezi murdăria, transpiraţia şi urmele de săpun de pe suprafaţa pielii.
Urmează următorii paşi:
1) Acoperă complet zonele unde doreşti să scapi de păr.
2) Aşteaptă 3-4 minute să îşi facă efectul.
3) Clăteşte bine cu apă călduţă zonele unde ai aplicat crema, ca să îndepărtezi părul de la suprafaţa pielii foloseşte un burete de baie fără să freci foarte tare, deoarece poate apărea roşeaţa pe piele.

Succes!

| Diamantsacru a răspuns:

Scrie pe ealaughingsau esti clasa I si nu stii sa citesti?

| SammiSchüler a răspuns:

Scrie pe spatele tubului rolling on the floor)

| violeta122333 a răspuns:

happy scrie pe spate